Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji

5 czerwca 2018 r. odbyło się w Centrum SOLARIS spotkanie "Czekolada w synchrotronie", zorganizowane z okazji kolejnej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Spotkanie składało się z dwóch części.

W pierwszej opowiedzieliśmy, co to jest i do czego służy synchrotron. Zapoznaliśmy także gości z najciekawszymi przypadkami wykorzystania promieniowania synchrotronowego do opracowania produktów, które pozwalają rozwijać się przedsiębiorstwom lub czynią nasze życie łatwiejszym i przyjemniejszym.

W drugiej części pokazaliśmy gościom halę eksperymentalną krakowskiego synchrotronu: największego urządzenia w Polsce, które służy badaniom naukowym i otwiera zupełnie nowe możliwości przed takimi dziedzinami jak biologia, chemia, fizyka, inżynieria materiałowa, nanotechnologia, medycyna, farmakologia, geologia czy krystalografia.

Zobacz video galerię
Małopolska Noc Naukowców 2018
Podsumowanie drugiego naboru wniosków
Ruszają badania w synchrotronie SOLARIS