XFEL dla początkujących - warsztaty

Polskie Towarzystwo Promieniowania Synchrotronowego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki Jądrowej organizują warsztaty "XFELs for beginners”. Odbędą się one zdalnie w dniach 27-28 kwietnia br.

Warsztaty te są przeznaczone dla studentów, doktorantów i naukowców zainteresowanych zastosowaniem laserów rentgenowskich na swobodnych elektronach w badaniach struktury materii i dynamiki procesów.

Rejestracja na to wydarzenie jest już dostępna na stronie: https://indico.ifj.edu.pl/event/507/overview

Zapraszamy na warsztaty w imieniu organizatorów tym bardziej, że zespół SOLARIS jest partnerem projektu budowy polskiego lasera na swobodnych elektronach, który realizowany jest przez konsorcjum ośmiu jednostek. Liderem konsorcjum jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych (NCBJ), a urządzenie powstanie przy NCBJ w Świerku pod Warszawą.

SOLARIS as a part of a joint PhD Programme in Biomedical Sciences
Na linii SOLABS zarejestrowano widmo XAFS dla krawędzi absorpcji K siarki.
Prof. Paul Dumas i Ferenc Borondics gośćmi Centrum SOLARIS
Pierwsze widmo XAFS na linii SOLABS