Zapraszamy na specjalistyczne szkolenie HERCULES 2021

The HERCULES Specialized Course (HSC) to rozbudowany i specjalistyczny kurs, który organizowany jest od 2006 roku. Odbywa się po głównej szkole HERKULES i stanowi połączenie zajęć praktycznych i teoretycznych. Centrum SOLARIS aktywnie uczestniczy w nim jako jedna z infrastruktur konsorcjum CERIC-ERIC.

Tegoroczna edycja będzie organizowana online od 31 maja do 9 czerwca 2021 roku przez CERIC-ERIC w ramach projektów H2020 ACCELERATE i CALIPSOplus oraz funduszu współpracy ISE. Zgromadzi młodych naukowców, którzy będą mieć okazje poszerzyć swoją wiedzę naukową na temat dużych infrastruktur badawczych.

8-dniowe szkolenie on-line wprowadzi uczestników w różne techniki oferowane przez placówki partnerskie CERIC. Wśród poruszanych tematów znajdą się spektroskopia elektronowgo  rezonansu paramagnetycznego, mikroskopia elektronowa, techniki oparte na jonach i neutronach, magnetyczny rezonans jądrowy oraz techniki fotonowe, zarówno w zakresie promieniowania rentgenowskiego, jak i w zakresie promieniowania podczerwonego. Program obejmuje sesje wprowadzające do każdej infrastruktury, sesje praktyczne na różnych liniach eksperymentalnych i instrumentach badawczych, sesję plakatową oraz networking.

Wydarzenie, otwarte dla naukowców z całego świata, jest przeznaczone przede wszystkim dla młodych naukowców (doktorantów i doktorów) z fizyki, chemii i biologii, ale chęć uczestnictwa mogą zgłaszać również bardziej doświadczeni badacze zainteresowani danym tematem. Wykłady poprowadzą czołowi eksperci z placówek partnerskich CERIC.

Więcej informacji i program tutaj

oprac. Katarzyna Bester - Ostrowska

Ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych!
Nowe techniki i nowi użytkownicy - podsumowanie siódmego naboru aplikacji o czas badawczy
Oferta stażu PostDoc w synchrotronie SOLEIL
Konferencja InterNano Poland 2021