CERIC zaprasza do składania wniosków

Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC ogłosiło nabór wniosków do korzystania z infrastruktury badawczej. Jak co roku nabór wniosków odbywa się w dwóch terminach: 1 września 2021 r. – adresowany jest do użytkowników nowych, umożliwia ocenę wstępna i ewentualną poprawę wniosku oraz 30 września 2021 r. – rekomendowany jest użytkownikom doświadczonym w korzystaniu z infrastruktury badawczej CERIC-ERIC.

Dostęp do CERIC jest otwarty dla naukowców z całego świata i bezpłatny, pod warunkiem, że dane końcowe wyników są udostępniane społeczności. NCPS SOLARIS jako partner w ramach CERIC-ERIC udostępnia czas na liniach badawczych synchrotronu SOLARIS oraz kriomikroskopie elektronowym Titan Krios G3i.

Jak co roku nabór wniosków odbywa się w dwóch terminach:

1 września 2021 r., do godz. 17:00  – adresowany jest do użytkowników nowych, umożliwia ocenę wstępna i ewentualną poprawę wniosku

oraz

30 września 2021 r., do godz. 17:00  – rekomendowany jest użytkownikom doświadczonym w korzystaniu z infrastruktury badawczej CERIC-ERIC.

Wnioski powinny zawierać propozycje pomiarów, które zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem różnych technik badawczych i różnej aparatury udostępnianej przez konsorcjum.

Szczegółowe informacje, formularz aplikacyjny i lista urządzeń badawczych, dostępne są na stronie: https://www.ceric-eric.eu/users/call-for-proposals/

Konsorcjum zaznacza, że ze względu na pandemię COVID-19 niektóre niektóre ośrodki badawcze w ramach CERIC mogą zaproponować zdalne wykonywanie pomiarów poprzez wysyłkę próbek. W formularzu składania wniosku należy wyrazić swoją dostępność do zdalnych pomiarów.

Dodatkowe pytania należy kierować na adres: useroffice@ceric-eric.eu

Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej (Central European Research Infrastructure Consortium) CERIC-ERIC skupia wyspecjalizowane laboratoria i ośrodki badawcze z Europy Środkowej. Polskę reprezentuje w nim Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS z Krakowa. Konsorcjum działa pod auspicjami Komisji Europejskiej. Członkami organizacji są Austria, Chorwacja, Czechy, Polska, Rumunia, Słowenia, Węgry, Włochy. Siedziba CERIC-ERIC znajduje się w Trieście (Włochy).

Ruszył nabór wniosków badawczych.
Konkurs dla doktoranta w SOLARIS
Członek zespołu linii SOLAIR laureatem amerykańskiej nagrody Williama G. Fateley'a
Instalacja front-endu linii PolyX