Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Kampania #LightSourceSelfie

Dr Tomasz Wróbel wziął udział w akcji #LightSourceSelfie, organizowanej przez międzynarodowe konsorcjum Lightsources.org

Dr Tomasz Wróbel, Kierownik linii badawczej SOLAIR, wziął udział w międzynarodowej akcji #LightSourceSelfie.
W ramach kampanii zainaugorowanej przez konsorcjum Lightsources.org, naukowcy i inżynierowie z 25 największych placówek naukowych z całego świata inspirują do rozpoczęcia kariery zawodowej, związanej z synchrotronami i laserami na swobodnych elektronach.
W sowim wideo dr Wróbel opowiada m.in. o tym, jak przyjazną społecznością są ludzie synchrotronu i na jak duże wzajemne wsparcie mogą liczyć członkowie zespołu NCPS SOLARIS. Opowiada również o tym, że trwają prace nad skonstruowaniem linii badawczej SOLAIR, dzięki czemu w naszym Centrum możlie będzie przeprowadzanie nowoczesnych eksperymentów z wykorzystaniem do badań materiałowych promieniowania podczerwonego w bardzo szerokim zakresie, od bliskiej (FIR) do dalekiej podczerwieni (NIR).

Lightsources.org jest wynikiem współpracy między specjalistami ds. komunikacji z z wielu ośrodków dysponujących źródłami światła na całym świecie. Platforma ta skupia 23 synchrotrony i 7 jednostek z laserami na wolnych elektronach, reprezentujących 24 organizacje z trzech stref geograficznych: Europy i Bliskiego Wschodu, obu Ameryk oraz Azji i Australii.

Zobacz video galerię

#LightSourceSelfie

Pierwsze światło na linii PolyX!
Pierwsze spotkanie z cyklu SOLARIS Industry Day już za nami!
Visit the SOLARIS National Synchrotron Radiation Centre
75. rocznica odkrycia światła synchrotronowego