NCPS SOLARIS i Łukasiewicz KIT łączą siły

Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny rozpoczęły współpracę w zakresie badań naukowych, projektów rozwojowych oraz wymiany doświadczeń. Umowę inaugurującą współpracę podpisali dzisiaj Dyrektor NCPS SOLARIS Prof. dr hab. Marek Stankiewicz oraz dr inż. Michał Kwiecień, Dyrektor Łukasiewicz – KIT.

Sieć Badawcza Łukasiewicz - Krakowski Instytut Technologiczny to ośrodek badawczy o uznanej renomie, prowadzący interdyscyplinarne badania naukowe, które obejmują nowoczesne technologie wytwarzania i obróbki materiałów. Ten dynamicznie rozwijający się instytut planuje w najbliższym czasie otwarcie nowych kierunków badań, odpowiadając na najbardziej naglące potrzeby gospodarcze i społeczne, m.in. zdrowie, medycyna, wytwarzanie i magazynowanie energii.

Dzięki wspólnemu działaniu oraz korzystając z doświadczenia i szerokiej sieci powiązań Łukasiewicz KIT, Centrum SOLARIS wzmocni zaangażowanie w rozwój współpracy z sektorem przedsiębiorstw. Przyniesie to wymierne korzyści w postaci większej ilości wniosków o udostępnienie czasu badawczego na unikatowej infrastrukturze naszego Centrum, w szczególności dla potrzeb prowadzenia badań stosowanych i przedwdrożeniowych.

Dyrektor NCPS SOLARIS  Prof. dr hab. Marek Stankiewicz oraz dr inż. Michał Kwiecień, Dyrektor Łukasiewicz – KIT