CERIC zaprasza do składania wniosków

Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC ogłosiło nabór wniosków do korzystania z infrastruktury badawczej. Jak co roku nabór wniosków odbywa się w dwóch terminach: 1 marca 2022 r.; adresowany jest do użytkowników nowych, umożliwia ocenę wstępna i ewentualną poprawę wniosku oraz 31 marca 2022 r.; rekomendowany jest użytkownikom doświadczonym w korzystaniu z infrastruktury badawczej CERIC-ERIC.

Dostęp do CERIC jest otwarty dla naukowców z całego świata i bezpłatny, pod warunkiem, że dane końcowe wyników są udostępniane społeczności. NCPS SOLARIS jako partner w ramach CERIC-ERIC udostępnia czas na liniach badawczych synchrotronu SOLARIS oraz kriomikroskopie elektronowym Titan Krios G3i.

Jak co roku nabór wniosków odbywa się w dwóch terminach:

1 marca 2022 r., do godz. 17:00  – adresowany jest do użytkowników nowych, umożliwia ocenę wstępna i ewentualną poprawę wniosku

oraz

31 marca 2022 r., do godz. 17:00  – rekomendowany jest użytkownikom doświadczonym w korzystaniu z infrastruktury badawczej CERIC-ERIC.

Wnioski powinny zawierać propozycje pomiarów, które zostaną przeprowadzone z wykorzystaniem różnych technik badawczych i różnej aparatury udostępnianej przez konsorcjum.

Szczegółowe informacje, formularz aplikacyjny i lista urządzeń badawczych, dostępne są na stronie CERIC ERIC.

Dodatkowe pytania należy kierować na adres: useroffice@ceric-eric.eu

Aplikacje można składać za pośrednictwem Virtual Unified Office - VUO

Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej (Central European Research Infrastructure Consortium) CERIC-ERIC skupia wyspecjalizowane laboratoria i ośrodki badawcze z Europy Środkowej. Polskę reprezentuje w nim Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS z Krakowa. Konsorcjum działa pod auspicjami Komisji Europejskiej. Członkami organizacji są Austria, Chorwacja, Czechy, Polska, Rumunia, Słowenia, Węgry, Włochy. Siedziba CERIC-ERIC znajduje się w Trieście (Włochy).