Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Seminarium SOLARIS na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ

Na zaproszenie Wydziału Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ naukowcy z Solaris zaprezentowali możliwości technik pomiarowych dostępnych w Centrum. Szczególnym zainteresowaniem audytorium cieszyły się metody służące do badań w dziedzinie life science, a wśród nich, biologii strukturalnej.
Gośćmi WBBiB byli: Prof. dr hab. Marek Stankiewicz - Dyrektor NCPS SOLARIS, dr hab. Jakub Szlachetko, prof. UJ - Zastępca Dyrektora ds. Naukowych, dr hab. Sebastian Glatt - Kierownik Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej i Structural Biology Core Facility, prof. dr hab. Maciej Kozak – Kierownik Linii SOLCRYS i dr hab. Tomasz Wróbel - Opiekun Linii Badawczej SOLAIR i dr Przemysław Grudnik – Zastępca Kierownika Structural Biology Core Facility (MCB, UJ).
W trakcie spotkania omówiono szczegóły nie tylko pomiarów na dwóch kriomikroskopach elektronowych (Titan Krios i Glacios) oraz pięciu liniach badawczych, ale także przedstawiono najbliższe perspektywy rozwoju linii eksperymentalnych, otwierających kolejne możliwości do badań dla biologów i biofizyków.

Profesor Szlachetko na seminarium WBBiB

Rozpoczęliśmy rozbudowę hali eksperymentalnej
Pierwsze światło na linii PolyX!
Pierwsze spotkanie z cyklu SOLARIS Industry Day już za nami!
Visit the SOLARIS National Synchrotron Radiation Centre