Małopolska Noc Naukowców 2018

08.10.2018
​28 września 2018 r. odbyła się w Centrum SOLARIS kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców.

Podsumowanie drugiego naboru wniosków

22.10.2018
1 października 2018 r. zakończył się drugi nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS.

Ruszają badania w synchrotronie SOLARIS

02.10.2018
2 października 2018 r. naukowcy z kraju i zagranicy rozpoczynają regularne badania w Centrum SOLARIS. Znajdujący się w ośrodku synchrotron stwarza im unikalne możliwości badawcze, dotąd niedostępne w Europie Środkowo-Wschodniej. O wybudowanie w Polsce synchrotronu zabiegano od ponad trzydziestu lat, dlatego pierwszy użytkownik w SOLARIS to przełomowy moment dla polskiej nauki.

11. spotkanie Komitetu Doradczego SOLARIS (MAC)

19.09.2018
19 i 20 września 2018 r. odbyło się w SOLARIS spotkanie przedstawicieli Komitetu Doradczego SOLARIS (Machine Advisory Comittee - MAC). MAC to zespół międzynarodowych ekspertów, związanych z europejskimi ośrodkami synchrotronowymi. Eksperci zostali powołani jako ciało konsultacyjno-doradcze dla SOLARIS.

Linia diagnostyczna w SOLARIS

10.09.2018
W pierścieniu akumulacyjnym synchrotronu SOLARIS zainstalowana została i uruchomiona pierwsza linia diagnostyczna.