Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum SOLARIS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Aktualności

20. rocznica powstania konsorcjum Lingtsources.org

20. rocznica powstania konsorcjum Lingtsources.org

20.05.2024
Lightsources.org jest domem dla globalnej społeczności źródeł światła. Utworzona w 2004 r. międzynarodowa grupa osób zajmujących się komunikacją naukową w zakresie źródeł światła opracowała stronę lightsources.org jako pojedynczą platformę wiadomości, wydarzeń, możliwości kariery, aplikacji o czas badawczy i innych istotnych, aktualnych i interesujących informacji dla każdego, kto pasjonuje się światowymi źródłami światła: "Jeden głos dla najjaśniejszej nauki".
Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie 2024

Festiwal Nauki i Sztuki w Krakowie 2024

17.05.2024
Festiwal Nauki i Sztuki po pięciu latach nieobecności wraca do Krakowa. Od 16 do 18 maja kampusy krakowskich uczelni w tym obiekt synchrotronu SOLARIS otworzyły się dla wszystkich, którzy chcieli przekonać się o zasadności hasła „Kraków miastem nauki i sztuki”, które towarzyszyło 20. edycji wydarzenia. Było to możliwe dzięki zmianie lokalizacji festiwalu, który z przestrzeni Rynku Głównego przeniósł się do naukowych siedzib partnerów akcji.
Zwierciadła rentgenowskie od Swiss Light Source

Zwierciadła rentgenowskie od Swiss Light Source

16.05.2024
Synchrotron Swiss Light Source (SLS) w ośrodku Paul Scherrer Institute z Villigen w Szwajcarii przeprowadza upgrade do ultrajasnego źródła SLS2.0. Jedną z konsekwencji jest koniecznośćwymiany elementów optycznych na niektórych liniach badawczych. W ramach współpracy między ośrodkami, SLS zdecydował się przekazać trzy demontowane zwierciadła rentgenowskie dla Centrum SOLARIS.
Konsul Francji z wizytą w SOLARIS

Konsul Francji z wizytą w SOLARIS

15.05.2024
Gościem Centrum SOLARIS był Cedric Peltier, Konsul Generalny Francji w Krakowie. Pani Claudine Kieda, kierowniczka grupy badawczej w Wojskowym Instytucie Medycznym, Dyrektor SOLARIS i Konsul Francji rozmawiali na temat zawiązania współpracy polsko-francuskiej na rzecz relacji z przedstawicielami przemysłu.
Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS

Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS

26.04.2024
Naukowcy z linii badawczej CIRI z Centrum SOLARIS wraz z Attocube system AG oraz firmą COMEF byli organizatorami konferencji Infrared Nanoscopy Workshop on Biological and Polymer Nanomaterials, która odbywa się w dniach 24-26 kwietnia 2024 r. w Centrum Solaris oraz w Sali Audytoryjnej Jagiellońskiego Centrum Innowacji. Wydarzenie, które odbyło się w formie stacjonarnej zgromadziło przeszło stu uczestników, którzy mieli możliwość wzięcia udziału w sesji wykładowej, porterowej oraz warsztatowej.