Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum SOLARIS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Zespół SOLARIS współtworzy Polski Laser na Swobodnych Elektronach

11.01.2019
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS weźmie udział w budowie Polskiego Lasera na Swobodnych Elektronach. Jesteśmy jednym z partnerów projektu PolFEL, którego liderem jest Narodowe Centrum Badań Jądrowych w Świerku pod Warszawą. Projekt oficjalnie rozpoczął się 1 grudnia 2018 r. natomiast prace projektowe ruszyły z początkiem 2019 roku.

Mikroskop cryo-EM już w SOLARIS

10.02.2020
Tuż przed świętami pod naszą solarisową choinkę trafił wyjątkowy prezent. To mikroskop cryo -EM!

Europejsko-azjatycka współpraca w ramach budowy nowej linii badawczej w Centrum SOLARIS!

10.02.2020
Wokół synchrotronu SOLARIS zawiązana została kolejna międzynarodowa współpraca dotycząca rozwoju tej unikatowej infrastruktury badawczej. 18 grudnia w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podpisanie trójstronnego porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim, Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS a Hochschule Niederrhein - Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Krefeld oraz Instytutem Promieniowania Synchrotronowego w Tajlandii.

XXVI European Synchrotron Light Source Workshop

30.11.2018
Międzynarodowe spotkanie specjalistów z ośrodków synchrotronowych i laserów na wolnych elektronach odbyło się w Centrum SOLARIS 27 i 28 listopada 2018 r.

Hercules Regional School w SOLARIS

27.11.2018
W piątek, 9 listopada 2018 r., zakończyła się pierwsza, pięciodniowa szkoła synchrotronowa współorganizowana przez SOLARIS. Szkoła HERCULES została zorganizowana we współpracy z Université Grenoble Alpes i synchrotronem ESRF.