Laureaci nagród PTPS wybrani.

28.06.2023
Zarząd Polskiego Towarzystwa Promieniowania Synchrotronowego (PTPS) wybrał laureatów corocznych nagród. W tym roku wyróżnienia otrzymali dr Joanna Loch oraz prof. Wojciech Paszkowicz.
Ponad 2,5 mld złotych na nowoczesną infrastrukturę badawczą.

26.06.2023
22 czerwca 2023 r. w trakcie konferencji „Nauka Inwestycje Rozwój” podsumowano realizację Działania 4.2 „Rozwój nowoczesnej infrastruktury badawczej sektora nauki” Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój (POIR). Na wsparcie sektora nauki przeznaczono ponad 2,5 mld złotych z funduszy unijnych. W ramach projektu finansowanie uzyskał kriomikroskop elektronowy Glacios. W panelu dyskusyjnym konferencji gościł Michał Młynarczyk, Zastępca Dyrektora Centrum SOLARIS.
SOLARIS Update Meeting 2023

Konferencja SOLARIS Update Meeting dobiegła końca.

22.06.2023
Centrum SOLARIS organizowało coroczną konferencję umożliwiającą wymianę wiedzy i doświadczenia w zakresie badań naukowych z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego i kriomikroskopii. Tegoroczne spotkanie pn. „SOLARIS Update Meeting” zgromadziło rekordową liczbę uczestników.
SOLARIS Update Meeting 2023

Sylinda Industry Workshop dobiegł końca.

15.06.2023
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS było gospodarzem międzynarodowych warsztatów Sylinda Industry Workshop. Wydarzenie poświęcone przemysłowym zastosowaniom promieniowania synchrotronowego, umożliwiło omówienie możliwości współpracy badawczo-rozwojowej z dużymi infrastrukturami badawczymi.
SOLARIS Update Meeting 2023

Profesor Lidia Morawska odwiedziła Centrum SOLARIS podczas wizyty na Uniwersytecie Jagiellońskim.

07.06.2023
Wizyta organizowana wspólnie z Wydziałami Chemii oraz Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ miała na celu prezentację jedynej infrastruktury synchrotronowej w Polsce. Lidia Morawska jest światowej sławy profesorem na australijskim Uniwersytecie Technologicznym w Queensland.