Instalacja systemu próżniowego

22.02.2018
W czerwcu 2014 r. specjaliści z Narodowego Centrum Badań Jądrowych w Świerku (NCBJ) przy współpracy z zespołem SOLARIS rozpoczęli prace montażowe związane z instalacją próżniową krakowskiego synchrotronu.

Ruszyły prace instalacyjne w budynku SOLARIS

22.02.2018
Z początkiem maja 2014 r. zespół SOLARIS oficjalnie odebrał budynek od wykonawcy – firmy Łęgprzem. Jest to ważny moment, gdyż wraz z odbiorem zostały zintensyfikowane prace instalacyjne, a także dostawy części i urządzeń niezbędnych do montażu synchrotronu.

Trwają dostawy części do synchrotronu SOLARIS

22.02.2018
Coraz więcej części do montażu synchrotronu SOLARIS jest już w Krakowie. W połowie grudnia 2013 r. zgodnie z podpisanym kontraktem odebraliśmy jednostki przyspieszające liniaka. Zostały one przeniesione do specjalnie zbudowanego magazynu, w którym jest odpowiednia dla takiego sprzętu temperatura oraz wilgotność powietrza.

Budujemy drugą linię badawczą

22.02.2018
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało środki finansowe na budowę drugiej instalacji badawczej przy synchrotronie SOLARIS. Instalacja ta składać się będzie z linii promieniowania dostarczającej wiązkę fotonów z zakresu próżniowego ultrafioletu oraz ze stacji badawczej umożliwiającej badania techniką kątowo-rozdzielczej spektroskopii fotoelektronów (ARPES).

Pierwszy etap budowy SOLARIS zakończony

22.02.2018
Na początku lutego 2013 r. zakończyliśmy jeden z kluczowych etapów budowy synchrotronu SOLARIS, który znajduje się na liście najważniejszych inwestycji naukowo-badawczych na terenie Małopolski. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych budynek został zamknięty, a dalsze prace budowlane wewnątrz obiektu idą zgodnie z harmonogramem.