Pierwsze spotkanie z cyklu SOLARIS Industry Day już za nami!

16.05.2022
W ostatni piątek 13.05.2022 na terenie Centrum SOLARIS odbyło się pierwsze z serii spotkań dedykowanych użytkownikom ze świata przemysłu. Tym razem spotkanie było poświęcone technice kriomikroskopii elektronowej (Cryo-EM). Nasi jak i zaproszeni specjaliści przez cały dzień przybliżali uczestnikom spotkania tajniki tej nowoczesnej techniki badawczej.
Visit the SOLARIS National Synchrotron Radiation Centre

10.05.2022
PhD students can visit the SOLARIS National Synchrotron Radiation Center.
75. rocznica odkrycia światła synchrotronowego

25.04.2022
24-tego kwietnia 2022 obchodzimy 75-tą rocznicę obserwacji pierwszego światła synchrotronowego. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, cofamy się w czasie do początków istnienia jedynego w Polsce synchrotronu, przypominając sobie pierwsze momenty i dotychczasowe kamienie milowe w rozwoju ośrodka. W podróż do początków Centrum SOLARIS zabierze nas dr Adriana Wawrzyniak, Zastępca Dyrektora ds. Akceleratorów, która w NCPS SOLARIS jest od samego początku… czyli od 2009 roku.
Podsumowanie wyników dziewiątego naboru wniosków o czas badawczy.

08.04.2022
5 kwietnia zakończył się dziewiąty nabór wniosków do Centrum SOLARIS. Użytkownicy, którym zostanie przyznany czas będą mogli realizować swoje badania w jesieni tego roku.
Seminarium SOLARIS na Wydziale Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ

08.04.2022