Budujemy drugą linię badawczą

22.02.2018
Narodowe Centrum Badań i Rozwoju przyznało środki finansowe na budowę drugiej instalacji badawczej przy synchrotronie SOLARIS. Instalacja ta składać się będzie z linii promieniowania dostarczającej wiązkę fotonów z zakresu próżniowego ultrafioletu oraz ze stacji badawczej umożliwiającej badania techniką kątowo-rozdzielczej spektroskopii fotoelektronów (ARPES).
Pierwszy etap budowy SOLARIS zakończony

22.02.2018
Na początku lutego 2013 r. zakończyliśmy jeden z kluczowych etapów budowy synchrotronu SOLARIS, który znajduje się na liście najważniejszych inwestycji naukowo-badawczych na terenie Małopolski. Pomimo niekorzystnych warunków pogodowych budynek został zamknięty, a dalsze prace budowlane wewnątrz obiektu idą zgodnie z harmonogramem.
Podpisanie umowy na budowę synchrotronu

22.02.2018
9 kwietnia 2010 r. minister nauki i szkolnictwa wyższego prof. dr hab. Barbara Kudrycka oraz rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego prof. dr hab. Karol Musioł podpisali w Collegium Maius umowę na realizację projektu „Narodowe Centrum Promieniowania Elektromagnetycznego dla celów badawczych (etap I)". Projekt ten zakłada budowę synchrotronu SOLARIS.