Nagrody Miasta Krakowa dla prof. Stankiewicza i prof. Królasa

26.01.2018
25 listopada 2016 r., podczas uroczystej gali, prof. Marek Stankiewicz, Dyrektor Centrum SOLARIS, oraz prof. Krzysztof Królas otrzymali z rąk prezydenta Jacka Majchrowskiego Nagrodę Miasta Krakowa za wybitne osiągnięcie naukowo-techniczne.
Pierwszy pomiar na stacji UARPES

22.02.2018
1 czerwca 2016 r. zespół w składzie: Piotr Ciochoń (Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ), Mariusz Garb (WFAiIS), Karolina Szamota-Leandersson (SOLARIS) oraz Jacek Kołodziej (WFAiS i SOLARIS), przeprowadził typowy pomiar, do jakiego została zaprojektowana linia badawcza UARPES w synchrotronie SOLARIS.
Jasno, jaśniej, coraz jaśniej

22.02.2018
9 czerwca 2016 r., czyli rok po pierwszym uruchomieniu synchrotronu, po raz pierwszy zespół SOLARIS osiągnął w pierścieniu akumulacyjnym prąd wiązki powyżej 400 mA przy pełnej energii 1,5 GeV.
Czwarta linia synchrotronu SOLARIS

22.02.2018
W maju 2016 r. Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Centrum SOLARIS dotację na budowę linii badawczej spektroskopii miękkiego promieniowania rentgenowskiego PHELIX.
Pierwsze fotoemisyjne widma na linii UARPES

22.02.2018
W maju 2016 r. zespół SOLARIS, wspierany przez specjalistów z Akademii Górniczo-Hutniczej, Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz firmy Prevac, otrzymał pierwsze fotoemisyjne widma na linii UARPES.