Stacja pomiarowa XAS w SOLARIS

22.02.2018
W grudniu 2015 r. zespół SOLARIS zakończył proces instalacji drugiej stacji badawczej na linii eksperymentalnej PEEM/XAS.
Zakończył się kolejny etap rozruchu synchrotronu

25.01.2018
W listopadzie 2015 r. po żmudnych optymalizacjach parametrów pierścienia akumulacyjnego synchrotron SOLARIS zaczął operować przy nominalnej optyce.
Elektrony synchrotronu osiągnęły docelową energię

22.02.2018
1 października 2015 r. zespół SOLARIS zakumulował w synchrotronie 20 mA prądu elektronów przyspieszonych do docelowej energii 1,5 GeV.
Uroczyste otwarcie Centrum SOLARIS

22.02.2018
21 września 2015 r. w hali eksperymentalnej krakowskiego synchrotronu odbyła się uroczystość otwarcia Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
Stacja końcowa PEEM w SOLARIS

22.02.2018
W lipcu 2015 r. do SOLARIS dotarł element, który pozwoli zakończyć instalację pierwszej linii badawczej synchrotronu. To mikroskop fotoemisyjny PEEM do badań w wielu dziedzinach nauki, od fizyki przez chemię, katalizę, inżynierię materiałową po archeologię.