Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Synchrotron na Festiwalu Nauki i Sztuki 2018

25.05.2018
Po raz kolejny synchrotron SOLARIS zaprezentował się na Festiwalu Nauki i Sztuki.
Synchrotron SOLARIS pomiędzy sztuką a nauką

22.05.2018
W ramach obchodów Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego 12 maja 2018 r. w Centrum SOLARIS zorganizowane zostało wyjątkowe widowisko multimedialne pt. AKCJA -ROTACJA. Motywem przewodnim naszych działań była komunikacja pomiędzy człowiekiem a technologią, światłem a „widzeniem”, nauką a sztuką.
Już 15 firm złożyło wnioski w drugim naborze projektu Baltic TRAM

23.02.2018
Trwa drugi nabór wniosków na bezpłatne pomiary w ramach projektu Baltic TRAM. Do tej pory złożyło w nim swoje wnioski 15 firm z krajów nadbałtyckich. Centrum SOLARIS jest jednym z partnerów inicjatywy.
Maksymalny prąd wiązki elektronów osiągnięty

09.04.2022
Pod koniec stycznia 2018 r. zespół SOLARIS uzyskał w pierścieniu akumulacyjnym synchrotronu prąd elektronów o wartości 500 mA przy pełnej energii 1,5 GeV.
Dostęp do infrastruktury badawczej SOLARIS w październiku 2018 r.

09.04.2022
W październiku 2018 r. naukowcy z Polski i zagranicy uzyskają dostęp do infrastruktury badawczej synchrotronu SOLARIS. Pomiary będzie można przeprowadzać na stacjach pomiarowych: PEEM, XAS i UARPES.