Szybki dostęp do linii badawczych SOLARIS

18.11.2019
Użytkownicy Centrum SOLARIS zyskali możliwość wnioskowania o szybki dostęp do linii badawczych synchrotronu.

Podsumowanie czwartego naboru wniosków

10.02.2020
1 października 2019 r. zakończył się czwarty nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS.

Międzynarodową konferencję (IBIC) w 2022 r. zorganizuje SOLARIS!

21.11.2019
Podczas ostatniej konferencji IBIC 2019 czyli International Beam Instrumentation Conference, która odbywała się w szwedzkim Malmo, nasz ośrodek wygrał konkurs na organizację tego prestiżowego wydarzenia w 2022 r.

Naukowcy już na liniach badawczych

19.09.2019
Od tego tygodnia aż do końca lutego 2020 roku synchrotron jest otwarty dla użytkowników.

Nabór wniosków na linie badawcze i mikroskop Cryo-EM już otwarty

02.09.2019
Otwieramy nowy, czwarty już nabór wniosków o czas badawczy na liniach eksperymentalnych synchrotronu SOLARIS. W tym naborze po raz pierwszy będzie dostępny także kriomikroskop elektronowy. O jego zakup starało się konsorcjum, złożone z 18 najlepszych polskich instytucji naukowych, które prowadzą badania z zakresu biologii strukturalnej.