Sytuacja radiacyjna w Polsce - brak zagrożeń

23.04.2020
Informujemy, iż specjalistyczna aparatura dostępna w Centrum SOLARIS, służąca do wykrywania promieniowania jonizującego, nie zarejestrowała żadnych odczytów wskazujących na anomalie w poziomie promieniowania tła.

SOLARIS w walce z globalnymi wyzwaniami

14.04.2020
Znalezienie efektywnego rozwiązania dla transformacji modelu eksploatacji zasobów ziemi na sposób ich zrównoważonego wykorzystania jest kluczowym wyzwaniem, przed którym stoi dziś ludzkość.

Badania synchrotronowe w walce z wirusem SARS-CoV-2

15.04.2020
Wraz z nadejściem kryzysu epidemii wirusa SARS-CoV-2, który dotknął niemal cały świat, najbardziej potrzebnymi i pożądanymi działaniami w nauce są oczywiście te skierowane na rozpoznanie choroby i jej pokonanie.

Podsumowanie piątego naboru wniosków

09.04.2020
8 kwietnia 2020 r. zakończył się piąty nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS. Składanie aplikacji zostało wydłużone o tydzień ze względu na wprowadzenie w Polsce stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2 i związane z tym utrudnienia.

Joint Meeting of Polish Synchrotron Radiation Society and SOLARIS Users

09.04.2020
W dniach 9-11 września 2020 r. odbędzie się pierwsze wspólne spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Promieniowania Synchrotronowego (PTPS) i użytkowników Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego (NCPS) SOLARIS.