Centrum SOLARIS a koronawirus

24.03.2020
W związku z działaniami podejmowanymi przez władze krajowe, by zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa, informujemy, że na chwilę obecną eksperymenty użytkowników z Polski odbywają się według ustalonego harmonogramu.

Badania synchrotronowe - nabór wniosków już otwarty

09.04.2020
Jeśli chcecie dokonać naukowych odkryć i sprawdzić, czy synchrotron może rzucić nowe światło na waszą dotychczasową pracę badawczą, to zapraszamy do składania wniosków o czas na liniach eksperymentalnych SOLARIS. Otwieramy kolejny, piąty już nabór. Potrwa on do 8 kwietnia br.

CERIC-ERIC: nabór wniosków o dostęp do infrastruktury badawczej

04.02.2020
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej umożliwiającej badania materiałów i biomateriałów.

Kriomikroskop elektronowy dla przemysłu już wkrótce w SOLARIS

02.04.2020
Centrum SOLARIS i Małopolskie Centrum Biotechnologii (Uniwersytet Jagielloński) wygrały dwuetapowy konkurs na dofinansowanie zakupu kriomikroskopu elektronowego do badań przemysłowych. Organizatorem konkursu był Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy w ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Zwiększamy ilość czasu badawczego dla użytkowników

21.01.2020
Od 1 marca 2020 r. Centrum SOLARIS zwiększy ilość czasu badawczego, z którego będą mogli korzystać użytkownicy.