Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum SOLARIS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Aktualności

Sytuacja radiacyjna w Polsce - brak zagrożeń

23.04.2020
Informujemy, iż specjalistyczna aparatura dostępna w Centrum SOLARIS, służąca do wykrywania promieniowania jonizującego, nie zarejestrowała żadnych odczytów wskazujących na anomalie w poziomie promieniowania tła.

SOLARIS w walce z globalnymi wyzwaniami

14.04.2020
Znalezienie efektywnego rozwiązania dla transformacji modelu eksploatacji zasobów ziemi na sposób ich zrównoważonego wykorzystania jest kluczowym wyzwaniem, przed którym stoi dziś ludzkość.

Badania synchrotronowe w walce z wirusem SARS-CoV-2

15.04.2020
Wraz z nadejściem kryzysu epidemii wirusa SARS-CoV-2, który dotknął niemal cały świat, najbardziej potrzebnymi i pożądanymi działaniami w nauce są oczywiście te skierowane na rozpoznanie choroby i jej pokonanie.

Podsumowanie piątego naboru wniosków

09.04.2020
8 kwietnia 2020 r. zakończył się piąty nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS. Składanie aplikacji zostało wydłużone o tydzień ze względu na wprowadzenie w Polsce stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2 i związane z tym utrudnienia.

Joint Meeting of Polish Synchrotron Radiation Society and SOLARIS Users

09.04.2020
W dniach 9-11 września 2020 r. odbędzie się pierwsze wspólne spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Promieniowania Synchrotronowego (PTPS) i użytkowników Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego (NCPS) SOLARIS.