Nowe linie w SOLARIS

02.07.2019
Ochrona środowiska, nanotechnologia, diagnostyka chorób to tylko niektóre z obszarów, w obrębie których będzie można prowadzić przełomowe badania dzięki decyzji Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego o finansowaniu budowy dwóch nowych linii pomiarowych oraz stacji badawczej w synchrotronie SOLARIS.
Walne Zebranie CERIC-ERIC

09.04.2022
W synchrotronie SOLARIS przez dwa dni obradowali przedstawiciele konsorcjum CERIC-ERIC (Central European Research Infrastructure Consortium), które skupia wyspecjalizowane laboratoria i ośrodki badawcze z Europy Środkowej i Włoch.
Wizyta Sejmowej Komisji Cyfryzacji i Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii

12.06.2019
W synchrotronie gościliśmy dzisiaj posłów Sejmowej Komisji Cyfryzacji, Innowacyjności i Nowoczesnych Technologii.
Innowacje to przyszłość

11.06.2019
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS jako innowacyjny ośrodek badawczy po raz kolejny był jednym z partnerów Małopolskiego Festiwalu Innowacji.
SOLARIS na Forum Miast i Regionów

10.02.2020
Synchrotron SOLARIS wzięło udział w Forum Miast i Regionów, które odbyło się w Centrum Wystawienniczo-Kongresowym w Jasionce koło Rzeszowa od 4 do 6 czerwca 2019 r.