Instalacja urządzeń linii badawczej XMCD

24.05.2019
W maju 2019 r. w tunelu synchrotronu SOLARIS zainstalowane zostały pierwsze urządzenia (tzw. front end) linii badawczej o roboczej nazwie XMCD.
Raport z działalności SOLARIS 2016-2018

09.04.2022
W maju 2018 r. opublikowany został w serwisie internetowym SOLARIS pierwszy raport z działalności ośrodka. Raport obejmuje lata 2016–2018.
Spotkanie Naukowej Komisji Doradczej (SAC)

09.04.2022
9 i 10 kwietnia 2019 r. w SOLARIS spotkali się członkowie Naukowej Komisji Doradczej (the Scientific Advisory Committee - SAC), złożonej z pięciorga doświadczonych naukowców pracujących w prestiżowych zagranicznych ośrodkach synchrotronowych.
Joint ARIES Workshop

03.04.2019
Od 1 do 3 kwietnia br. w Krakowie odbywał się warsztat dotyczący diagnostyki w akceleratorach elektronów i hadronów. SOLARIS był współorganizatorem tego wydarzenia.
Co badamy na synchrotronie

19.03.2019
Rozpoczęliśmy nowy nabór wniosków o czas badawczy na liniach pomiarowych w synchrotronie SOLARIS. Już wkrótce naukowcy będą mogli realizować swoje badania, z których powstaną interesujące publikacje i prezentacje na konferencjach. W tym kontekście warto przywołać kilka przykładów badań, które były wykonywane na naszych liniach badawczych w pierwszym naborze.