Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji

07.06.2018
5 czerwca 2018 r. odbyło się w Centrum SOLARIS spotkanie "Czekolada w synchrotronie", zorganizowane z okazji kolejnej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji.

Podsumowanie pierwszego naboru wniosków

12.03.2019
25 maja 2018 r. zakończył się pierwszy nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS.

Synchrotron na Festiwalu Nauki i Sztuki 2018

25.05.2018
Po raz kolejny synchrotron SOLARIS zaprezentował się na Festiwalu Nauki i Sztuki.

Synchrotron SOLARIS pomiędzy sztuką a nauką

22.05.2018
W ramach obchodów Święta Uniwersytetu Jagiellońskiego 12 maja 2018 r. w Centrum SOLARIS zorganizowane zostało wyjątkowe widowisko multimedialne pt. AKCJA -ROTACJA. Motywem przewodnim naszych działań była komunikacja pomiędzy człowiekiem a technologią, światłem a „widzeniem”, nauką a sztuką.

Już 15 firm złożyło wnioski w drugim naborze projektu Baltic TRAM

23.02.2018
Trwa drugi nabór wniosków na bezpłatne pomiary w ramach projektu Baltic TRAM. Do tej pory złożyło w nim swoje wnioski 15 firm z krajów nadbałtyckich. Centrum SOLARIS jest jednym z partnerów inicjatywy.