Konferencja InterNano Poland 2021

01.04.2021
Jesteśmy partnerami konferencji InterNanoPoland 2021. To największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona całkowicie tematyce nanotechnologii.
XFEL dla początkujących - warsztaty

29.03.2021
Polskie Towarzystwo Promieniowania Synchrotronowego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki Jądrowej organizują warsztaty "XFELs for beginners”. Odbędą się one zdalnie w dniach 27-28 kwietnia br.
SOLAIR z umową na najważniejszy element linii

24.03.2021
Dla linii SOLAIR została podpisana umowa na zaprojektowanie, wykonanie oraz dostawę zmodyfikowanej komory próżniowej VK1 oraz pierwszego lustra M1. Wykonawcą będzie firma FMB Berlin.
Przeprowadzono zdalne eksperymenty na synchrotronie

16.03.2021
Na linii UARPES użytkownicy z zagranicy mają możliwość wykonywania pomiarów zdalnych korzystając z automatyzacji linii oraz pomocy opiekunów tej infrastruktury. Takie rozwiązania zostały ostatnio pomyślnie przetestowane przez użytkowników z Chin.
Postępy na linii PolyX

12.03.2021
24 lutego 2021r. została podpisana umowa na dostawę hybrydowego monochromatora dla linii PolyX w NCPS Solaris. Dostawcą urządzenia będzie firma Cinel Scientific Instruments.