Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Podsumowanie roku 2021

04.01.2022
Z powodzeniem można powiedzieć, że rok 2021 był przełomowy dla Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Jego zwieńczeniem było uzyskanie finansowania infrastruktury badawczej NCPS z Ministerstwa Edukacji i Nauki, które zapewni działanie naszego Centrum przez kolejnych 5 lat.
Kampania #LightSourceSelfie

29.12.2021
Dr Tomasz Wróbel wziął udział w akcji #LightSourceSelfie, organizowanej przez międzynarodowe konsorcjum Lightsources.org
Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku!

08.04.2022
NCPS SOLARIS otrzymał finansowanie na lata 2021 - 2025

08.04.2022
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, działające przy Uniwersytecie Jagiellońskim, dzięki wsparciu Ministerstwa Edukacji i Nauki otrzyma ok. 200 mln zł. Środki te zapewnią utrzymanie unikatowego instrumentarium Centrum i bezpłatny dostęp do niego dla wszystkich grup badawczych przez kolejnych 5 lat. Otrzymane finansowanie umożliwi także prace rozwojowe oraz działania aktywizujące krajowe i zagraniczne środowisko naukowe.
Popularyzator nauki, Wiktor Niedzicki w swoim materiale o SOLARIS

06.12.2021