Mikroskop cryo-EM już w SOLARIS

07.01.2019
Tuż przed świętami pod naszą solarisową choinkę trafił wyjątkowy prezent. To mikroskop cryo -EM!

Europejsko-azjatycka współpraca w ramach budowy nowej linii badawczej w Centrum SOLARIS!

21.12.2018
Wokół synchrotronu SOLARIS zawiązana została kolejna międzynarodowa współpraca dotycząca rozwoju tej unikatowej infrastruktury badawczej. 18 grudnia w Collegium Maius UJ odbyło się uroczyste podpisanie trójstronnego porozumienia pomiędzy Uniwersytetem Jagiellońskim, Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS a Hochschule Niederrhein - Uniwersytetem Nauk Stosowanych w Krefeld oraz Instytutem Promieniowania Synchrotronowego w Tajlandii.

XXVI European Synchrotron Light Source Workshop

30.11.2018
Międzynarodowe spotkanie specjalistów z ośrodków synchrotronowych i laserów na wolnych elektronach odbyło się w Centrum SOLARIS 27 i 28 listopada 2018 r.

Hercules Regional School w SOLARIS

27.11.2018
W piątek, 9 listopada 2018 r., zakończyła się pierwsza, pięciodniowa szkoła synchrotronowa współorganizowana przez SOLARIS. Szkoła HERCULES została zorganizowana we współpracy z Université Grenoble Alpes i synchrotronem ESRF.

Linia badawcza PHELIX - instalacja undulatora i budowa klatki ołowianej

27.11.2018
Trwa budowa liniii badawczej PHELIX. W październiku 2018 r. zainstalowany został w pierścieniu akumulacyjnym undulator, czyli źródło promieniowania synchrotronowego dla linii. W listopadzie zakończyła się budowa klatki ołowianej, czyli hutcha.