Linia diagnostyczna w SOLARIS

12.03.2019
W pierścieniu akumulacyjnym synchrotronu SOLARIS zainstalowana została i uruchomiona pierwsza linia diagnostyczna.

Ruszyła budowa linii badawczej PHELIX

08.08.2018
Instalacja komory sekcji prostej pod undulator rozpoczęła budowę linii badawczej PHELIX.

Wizyta rektorów z Bośni i Hercegowiny, Słowenii i Serbii

09.07.2018
29 czerwca 2018 r. Centrum SOLARIS odwiedzili przedstawiciele władz uczelni z Bośni i Hercegowiny, Słowenii i Serbii.

Podpisanie umowy na budowę linii do badań strukturalnych

12.03.2019
29 czerwca 2018 r. w Collegium Novum UJ odbyło się uroczyste podpisanie umowy o współpracy Uniwersytetu Jagiellońskiego i Zjednoczonego Instytut Badań Jądrowych w Dubnej (Rosja) przy budowie i eksploatacji Laboratorium Badań Strukturalnych Makromolekuł i Nowych Materiałów.

Czekolada w synchrotronie - Małopolski Festiwal Innowacji

07.06.2018
5 czerwca 2018 r. odbyło się w Centrum SOLARIS spotkanie "Czekolada w synchrotronie", zorganizowane z okazji kolejnej edycji Małopolskiego Festiwalu Innowacji.