Zdalny dostęp do linii badawczych i Cryo-EM

26.10.2020
W związku z sytuacją pandemiczną informujemy, że SOLARIS otwiera możliwość zdalnego przeprowadzania pomiarów dla Użytkowników, którzy uzyskali czas pomiarowy.

Małopolski Festiwal Innowacji - w tym roku on-line!

20.10.2020
Później – ale jest, inny – ale równie atrakcyjny, już 19 października startuje 10. Małopolski Festiwal Innowacji!

Umowa na dostawę drugiego kriomikroskopu podpisana

20.10.2020
Podpisaliśmy umowę z wykonawcą - firmą Labsoft na dostawę mikroskopu elektronowego do badań przemysłowych. Kilka miesięcy temu na ten cel otrzymaliśmy dofinansowanie unijne w ramach konkursu organizowanego przez Ośrodek Przetwarzania Informacji.

Coraz większe zainteresowanie liniami synchrotronu – podsumowanie szóstego naboru

20.10.2020
W szóstym naborze do Centrum SOLARIS wpłynęły 63 wnioski o czas badawczy, które złożyli naukowcy zarówno z Polski jak i zagranicy. 34 grupy aplikowały o czas na trzech liniach badawczych synchrotronu, natomiast na kriomikroskop wpłynęło 29 wniosków.

Linia PHELIX gotowa do badań

20.10.2020
Światło synchrotronowe pojawiło się po raz pierwszy na próbce umieszczonej w stacji końcowej linii eksperymentalnej PHELIX. Ten sukces stanowi zwieńczenie trzech lat ciężkiej pracy, projektowania, kompletowania i dostrajania do wiązki synchrotronowej jej komponentów.