Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Przemysł

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Kontakt dla przemysłu

Emilia Król
tel. stacjonarny: 12 664 41 38
e-mail: industry.solaris@uj.edu.pl

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nasze usługi

Jesteśmy otwarci na wszelkie formy współpracy, zarówno z firmami, które mają już kontakt z grupami badawczymi z instytucji naukowych, jak i z firmami, które nigdy nie współpracowały z naukowcami. Nasz zespół do spraw kontaktów z przemysłem pomoże Państwu w wybraniu najbardziej odpowiedniej formy współpracy.

Należy pamiętać, że synchrotron to nie tylko aparatura badawcza, ale i najlepiej wyszkolona kadra naukowa, związana z elektroniką, mechaniką, systemami sterowania czy systemami próżniowymi.

Aby otrzymać informacje skrojone na Państwa potrzeby prosimy o kontakt.

Jaki wkład w przemysł mają synchrotrony?

Możliwości pomiarów synchrotronowych wychodzą poza zwykłe laboratorium. Unikalna aparatura, źródło niezwykle jasnego światła, maksymalnie skrócone czasy zbierania pomiarów – to wszystko powoduje, że konwencjonalne techniki pomiarowe związane ze źródłami światła ultrafioletowego czy rentgenowskiego nie mogą się równać z technikami dostępnymi w synchrotronach.

Z ciekawymi przykładami badań wykonywanych na dla przemysłu można się zapoznać na stronach internetowych synchrotronu Diamond w Wielkiej Brytanii oraz synchrotronu ESRF.