Nowa gałąź badawcza na linii PHELIX.

17.07.2023
Minister Edukacji i Nauki w ramach inwestycji związanych z kształceniem i działalnością naukową przyznał środki na budowę nowej stacji końcowej. Aparatura badawcza do spektroskopii fotoelektronów pod zwiększonym ciśnieniem powstanie przy linii PHELIX.
Uniwersytety z Krakowa i Poznania łączą siły we wspólnej sprawie.

13.07.2023
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS już wkrótce będzie miejscem realizacji wspólnego projektu Uniwersytetu Jagiellońskiego (UJ) i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (UAM). W budowanej hali jedynego w Polsce synchrotronu stanie linia eksperymentalna umożliwiająca badania nad wirusami, nośnikami leków i szczepionek oraz nanomateriałami.
Nowe kierunki współpracy z Siecią Badawczą Łukasiewicz.

12.07.2023
W piątek 07.07.2023 r. w NCPS SOLARIS odbyło się spotkanie przedstawicieli Sieci Badawczej Łukasiewicz oraz Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.
W SOLARIS powstanie kolejna linia eksperymentalna.

05.07.2023
Minister Edukacji i Nauki w ramach inwestycji związanych z rozbudową infrastruktury naukowej przyznał środki na budowę nowej linii eksperymentalnej. Linia badawcza małokątowego rozpraszania promieniowania rentgenowskiego (SAXS) stanie w nowej części hali synchrotronu.
Członek zespołu linii CIRI ze stypendium Ministra dla młodych naukowców.

04.07.2023
Minister Edukacji i Nauki przyznał stypendia dla wybitnych, młodych naukowców. Wyróżnienia otrzymało 230 osób z całej Polski, w tym Paulina Kozioł – opiekun infrastruktury badawczej CIRI.