Light for Ukraine - warsztaty synchrotronowe w SOLARIS

01.02.2023
Serdecznie zapraszamy do udziału w 2-dniowych, internetowych warsztatach organizowanych przez Centrum SOLARIS, LEAPS i The National Academy of Sciences of Ukraine dedykowanych ukraińskim naukowcom wykorzystującym w swoich badaniach naukę opartą na fotonach.
Podsumowanie roku 2022

15.01.2023
Jeszcze jakiś czas temu człowiekowi wydawało się, że po przeszło dwuletniej pandemii COVID sytuacja na świecie wróci do względnej normalności. Niestety wywołana przez Rosję wojna w Ukrainie pokazała, jak kruche są fundamenty światowego ładu, a konflikt toczący się u wrót Wspólnoty Europejskiej ma wieloaspektowy wpływ również na świat nauki.
Drugi numer magazynu SOLARIS NEWS

Konkurs Świąteczny #PhotoOfSOLARIS

16.01.2023
Serdecznie zapraszamy naszych sympatyków, odwiedzających czy też użytkowników infrastruktury do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym #PhotoOfSOLARIS. Konkurs skierowany jest do społeczności zbudowanej wokół jedynego synchrotronu w Polsce. Termin nadsyłania prac to 31.12.2022. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody!
Dodatkowe finansowanie dla studentów Szkoły Doktorskiej Nauk Biomedycznych na zakup odczynników

12.12.2022
Studenci Szkoły Doktorskiej Nauk Biomedycznych mogą ubiegać się o dofinansowanie ich badań na zakup odczynników w ramach inicjatywy ID.UJ. W konkursie, w którym można zdobyć do 13 000 PLN, mogą brać udział doktoranci, którzy są na pierwszym, drugim i trzecim roku studiów. Dodatkowe środki mają pomóc w podniesieniu jakości badań.