Drugi numer magazynu SOLARIS NEWS

Konkurs Świąteczny #PhotoOfSOLARIS

16.01.2023
Serdecznie zapraszamy naszych sympatyków, odwiedzających czy też użytkowników infrastruktury do wzięcia udziału w konkursie fotograficznym #PhotoOfSOLARIS. Konkurs skierowany jest do społeczności zbudowanej wokół jedynego synchrotronu w Polsce. Termin nadsyłania prac to 31.12.2022. Na najlepsze prace czekają atrakcyjne nagrody!
Dodatkowe finansowanie dla studentów Szkoły Doktorskiej Nauk Biomedycznych na zakup odczynników

12.12.2022
Studenci Szkoły Doktorskiej Nauk Biomedycznych mogą ubiegać się o dofinansowanie ich badań na zakup odczynników w ramach inicjatywy ID.UJ. W konkursie, w którym można zdobyć do 13 000 PLN, mogą brać udział doktoranci, którzy są na pierwszym, drugim i trzecim roku studiów. Dodatkowe środki mają pomóc w podniesieniu jakości badań.
Dwie naukowczynie z SOLARIS laureatkami grantu MINIATURA 6

10.11.2022
Dr Anna Mandziak i dr Karolina Kosowska zostały laureatkami szóstej edycji konkursu MINIATURA, finansowanego przez Narodowe Centrum Nauki. Pierwsza z nich, wykorzysta grant na badania wstępne w obszarze optymalizacji procesu wzrostu cienkich warstw magnetytu domieszkowanego gadolinem. Druga badaczka wybierze się na miesięczny staż i będzie dalej rozwijać metodę czterech polaryzacji wykorzystując mikroskopię O-PTIR.
Prof. Marcin Nowotny laureatem nagrody FNP

07.11.2022
3. listopada poznaliśmy tegorocznych laureatów Nagród Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej (FNP). Laureatem tej najbardziej prestiżowej nagrody naukowej w Polsce został prof. Marcin Nowotny. Wieloletni współpracownik Centrum SOLARIS, który jest współautorem koncepcji utworzenia centrum kriomikroskopii elektronowej w SOLARIS.