Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Szkoła letnia SYLINDA

01.12.2022
W dniach 17-21 października na terenie synchrotronu ALBA odbyła się pierwsza letnia szkoła skierowana wokół zarządzania w nauce zorganizowana w ramach projektu Sylinda. Szkoła koncentrowała się na współpracy instytucji naukowych z przemysłem, komunikacji oraz szeroko pojętym zarządzaniem w nauce. Oprócz wykładów, odbyły się również warsztaty prowadzone przez czołowych ekspertów ze środowiska akademickiego i przemysłowego. Uczestnicy zdobyli również praktyczne doświadczenie w prowadzeniu praktyk przemysłowych z wykorzystaniem promieniowania synchrotronowego w synchrotronie ALBA.
Kolejna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców już za nami!

05.10.2022
Tegoroczna edycja Nocy Naukowców w Synchrotronie SOLARIS cieszyła się wyjątkowym zainteresowaniem. Odwiedziło nas rekordowa liczba ponad 500 osób. Odwiedzający mogli uczestniczyć w wycieczce z przewodnikiem, pokazach i warsztatach naukowych dla dzieci i młodzieży oraz spotkać się z naszymi naukowcami i przeprowadzić ciekawe eksperymenty z różnych dziedzin.
Warsztaty, pokazy, spotkania z naukowcami, czyli Małopolska Noc Naukowców na synchrotronie!

27.09.2022
Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję kultowego wydarzenia Małopolskiej Nocy Naukowców, która odbędzie się 30. września. W tym dniu, drzwi jedynego w Polsce synchrotronu zostaną szeroko otwarte dla zwiedzających. Poznajcie nasz program i odwiedźcie nas w ostatni piątek września.
Tegoroczne Sympozjum PTPS i Użytkowników Centrum SOLARIS dobiegło końca.

27.09.2022
Na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego, w dniach 20-23 września 2022 roku, odbyło się drugie z cyklu spotkań pn. „Joint Meeting of the Polish Synchrotron Radiation Society and SOLARIS Centre Users”.
Konferencja IBIC 2022

19.09.2022