Crosscarpatian Synchrotron School (CSS2024) – otwarty nabór

28.02.2024
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS zaprasza do udziału w wydarzeniu pt. Crosscarpatian Synchrotron School, które zostanie zorganizowane w terminie 10 do 15 czerwca 2024 w naszej siedzibie w Krakowie. Oferta szkoły synchrotronowej jest skierowana do studentów, doktorantów i naukowców, którzy chcieliby zapoznać się lub zgłębić wiedzę w dziedzinie promieniowania synchrotronowego lub dedykowanych technik synchrotronowych.
Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA w Centrum SOLARIS poświęcone technice XAS

26.02.2024
W dniach 7-8 marca 2024 roku w trybie hybrydowym odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, zaprosiło do Krakowa wybitnych prelegentów. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu za pośrednictwem platformy Zoom. Celem Sympozjum jest zgromadzenie światowej sławy specjalistów w dziedzinie spektroskopii absorpcyjnej promieniowania rentgenowskiego (XAS), którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie wykorzystania tej metody w badaniach akademickich i przemysłowych.
Pierwsze spotkanie partnerów projektu NEPHEWS

08.02.2024
Centrum SOLARIS zainaugurowało międzynarodowy projekt integrujący szereg europejskich środowisk naukowych. W pierwszych dniach lutego odbyło się pierwsze spotkanie partnerów projektu NEPHEWS.
Solaris w SOLARISIE!

05.02.2024
Na cztery dni hala eksperymentalna Centrum SOLARIS stała się stacją kosmiczną za sprawą wyjątkowego wydarzenia jakim była opera „Solaris” na podstawie powieści Stanisława Lema. Nieoczywisty świat dźwięków pulsujący, narastający i przeszywający widza, śpiew operowy wspomagany sztuczną inteligencją, różnorodność świateł i perfekcyjna gra aktorska sprawiły, że dzieło w reż. Waldemara Raźniaka na długo pozostanie w pamięci widzów. Spektakl Narodowego Starego Teatru inaugurował tegoroczny festiwal Opera Rara.
Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA w Centrum SOLARIS poświęcone technice XAS

01.02.2024