CERIC zaprasza do składania wniosków

26.01.2022
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC ogłosiło nabór wniosków do korzystania z infrastruktury badawczej. Jak co roku nabór wniosków odbywa się w dwóch terminach: 1 marca 2022 r.; adresowany jest do użytkowników nowych, umożliwia ocenę wstępna i ewentualną poprawę wniosku oraz 31 marca 2022 r.; rekomendowany jest użytkownikom doświadczonym w korzystaniu z infrastruktury badawczej CERIC-ERIC.
NCPS SOLARIS i Łukasiewicz KIT łączą siły

17.01.2022
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS oraz Sieć Badawcza Łukasiewicz – Krakowski Instytut Technologiczny rozpoczęły współpracę w zakresie badań naukowych, projektów rozwojowych oraz wymiany doświadczeń. Umowę inaugurującą współpracę podpisali dzisiaj Dyrektor NCPS SOLARIS Prof. dr hab. Marek Stankiewicz oraz dr inż. Michał Kwiecień, Dyrektor Łukasiewicz – KIT.
LEAPS meets Quantum Technology Conference

Podsumowanie roku 2021

04.01.2022
Z powodzeniem można powiedzieć, że rok 2021 był przełomowy dla Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Jego zwieńczeniem było uzyskanie finansowania infrastruktury badawczej NCPS z Ministerstwa Edukacji i Nauki, które zapewni działanie naszego Centrum przez kolejnych 5 lat.
Kampania #LightSourceSelfie

29.12.2021
Dr Tomasz Wróbel wziął udział w akcji #LightSourceSelfie, organizowanej przez międzynarodowe konsorcjum Lightsources.org