Członek zespołu linii SOLAIR laureatem amerykańskiej nagrody Williama G. Fateley'a

11.04.2022
Jest nam niezwykle miło poinformować, że laureatką tegorocznej nagrody Williama G. Fateley Student Award została Paulina Kozioł, członek grupy konstruującej linię SOLAIR. Nagroda, ufundowana przez The Coblentz Society oraz rodzinę Fateley, przyznawana jest jednemu studentowi za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie spektroskopii oscylacyjnej. Zwycięzca jest nagradzany na corocznej konferencji SciX prezentowanej przez FACSS. Nagroda została ustanowiona w 2010 roku przez członków rodziny Williama Fateley’a oraz jego współpracowników, aby uhonorować jego życie poświęcone pracy nad rozwojem spektroskopii oraz promowanie wspierania studentów w postępach kariery naukowej.
CERIC zaprasza do składania wniosków

11.04.2022
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC ogłosiło nabór wniosków do korzystania z infrastruktury badawczej. Jak co roku nabór wniosków odbywa się w dwóch terminach: 1 września 2021 r. – adresowany jest do użytkowników nowych, umożliwia ocenę wstępna i ewentualną poprawę wniosku oraz 30 września 2021 r. – rekomendowany jest użytkownikom doświadczonym w korzystaniu z infrastruktury badawczej CERIC-ERIC.
Instalacja front-endu linii PolyX

24.07.2021
Zakończyła się instalacja front-endu linii PolyX, który został dostarczony do Centrum SOLARIS 25 czerwca 2021. Front-end jest kluczowym elementem każdej linii synchrotronowej i składa się z zestawu urządzeń pozwalających na transport wiązki promieniowania synchrotronowego z magnesu zakrzywiającego w pierścieniu akumulacyjnym do hali eksperymentalnej.
UWAGA! Praca dla fizyka  z doświadczeniem w zastosowaniu promieniowania synchrotronowego

UWAGA! Praca dla fizyka z doświadczeniem w zastosowaniu promieniowania synchrotronowego

02.07.2021
Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego ogłasza konkurs na stanowisko adiunkta w grupie pracowników badawczo-dydaktycznych w Instytucie Fizyki na Wydziale Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosownej w dyscyplinie fizyka w zakresie prac doświadczalnych z zastosowaniem promieniowania synchrotronowego bezpośrednio powiązanych z co najmniej jednym z następujących obszarów badań: (i) materiały nanostrukturalne, (ii) materiały związane z wytwarzaniem i gromadzeniem energii, (iii) materiały na potrzeby biotechnologii i medycyny.
Odznaka honorowa  „Za zasługi dla wynalazczości” dla naszego Użytkownika

Odznaka honorowa „Za zasługi dla wynalazczości” dla naszego Użytkownika

09.04.2022
Jeden z naszych Użytkowników, Dr hab. Andrzej Swinarew, prof. UŚ z Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach otrzymał 23 czerwca 2021 odznakę honorową „Za zasługi dla wynalazczości”. To prestiżowe wyróżnienie przyznawane jest przez prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego.