Coroczne spotkanie plenarne LEAPS

19.10.2023
Prawie 150 uczestników zgłosiło się do udziału w wydarzeniu w SOLEIL we Francji. Program zawierał interesującą mieszankę wystąpień naukowych i politycznych wygłoszonych przez kluczowych graczy w krajobrazie infrastruktury badawczej.
Podsumowanie dwunastego naboru wniosków o czas badawczy

10.10.2023
2 października zakończył się dwunasty nabór wniosków o czas badawczy w Centrum SOLARIS. Międzynarodowa Komisja Oceniająca będzie miała okazję po raz kolejny przeanalizować rekordową liczbę wniosków.
Spotkanie naukowe Agro&Food w Centrum SOLARIS

09.10.2023
Centrum SOLARIS było gospodarzem hybrydowego spotkania naukowców z całej Polski zajmujących się badaniami w tematyce rolnictwa i produkcji żywności. Uczestniczyli w nim przedstawiciele Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie, Uniwersytetu Rzeszowskiego, Instytutu Fizjologii Roślin PAN, Instytutu Katalizy i Fizykochemii Powierzchni im. Jerzego Habera PAN, Instytutu Genetyki Roślin PAN, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, Politechniki Wrocławskiej oraz Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie.
Grafiki do Małopolskiej Nocy Naukowców 2023

Małopolska Noc Naukowców, czyli kraina światła w SOLARIS.

03.10.2023
Tegoroczna edycja Małopolskiej Nocy Naukowców przyciągnęła do Centrum rekordową liczbę uczestników. Zespół SOLARIS zaoferował łącznie ponad 1200 pojedynczych aktywności. Warsztaty, pokazy, eksperymenty i spotkania z naukowcami cieszyły się wyjątkowym zainteresowaniem tłumnie odwiedzających nas gości.
Grafiki do Małopolskiej Nocy Naukowców 2023

Komunikacja naukowa kluczem do popularyzacji badań synchrotronowych.

04.10.2023
W otoczeniu zachwycających górskich widoków, ESRF w Grenoble był gospodarzem trzydniowego spotkania liderów zespołów komunikacji synchrotronów z całego świata.