Nabór wniosków dla doktorantów w ramach Modułu Wsparcia Badań ID.UJ.

Wnioski należy składać od 25 września 2023 r. do 9 października 2023 r.
Pierwsze światło na linii CIRI!

13.09.2023
W tym tygodniu miało miejsce przełomowe wydarzenie na linii CIRI. Naukowcy po raz pierwszy mogli zaobserwować światło poza komorą dipolową, która została zainstalowana w lipcu 2023. Oddanie linii do użytkowania zaplanowano na ostatni kwartał tego roku.
48. Zjazd Fizyków Polskich – największe infrastruktury badawcze i popularyzacja nauki.

08.09.2023
Politechnika Gdańska została gospodarzem 48. Zjazdu Fizyków Polskich, goszcząc 450 światowej klasy naukowców, specjalistów, nauczycieli i pasjonatów tej dziedziny. Kilkanaście sesji naukowych, panel dyskusyjny na temat kondycji nauczania fizyki w polskich szkołach, pokazy i wykłady dla młodzieży oraz bazar dobrych praktyk dla nauczycieli – to tylko część bogatego programu wydarzenia.
Jesienny nabór wniosków o czas badawczy już otwarty.

04.09.2023
1 września rusza jesienny nabór wniosków o czas badawczy w Centrum SOLARIS. Aplikacje można składać za pośrednictwem Digital User Office (DUO) do 2 października 2023 (do godz. 23:59).
Natalia Olszowska i Magdalena Szczepanik organizatorkami mini-sympozjum w ramach ECOSS 36.

03.09.2023
W dniach od 28 sierpnia do 1 września odbyła się 36. European Conference on Surface Science w Łodzi. Organizatorem tegorocznej edycji był Wydział Fizyki I Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. W wydarzeniu wzięły udział dwie badaczki z Centrum SOLARIS - Natalia Olszowska i Magdalena Szczepanik.