Przejdź do głównej treści

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Centrum SOLARIS

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

https://synchrotron.uj.edu.pl/centrum/zespol/publikacje-naukowe-zespolu

Widok zawartości stron Widok zawartości stron

Nagroda Miasta Krakowa dla zespołu Structural Biology Core Facility

Nagroda Miasta Krakowa dla zespołu Structural Biology Core Facility

15 czerwca 2021 roku odbyła się gala wręczenia Nagród Miasta Krakowa. Jednym z laureatów w dziedzinie „nauka i technika” została sześcioosobowa grupa badaczy - Structural Biology Core Facility z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ w składzie: dr hab. Sebastian Glatt - kierownik, dr Michał Rawski, mgr Kinga Wróbel oraz dr Przemysław Grudnik, dr Piotr Wilk, mgr Klaudia Woś. Trzej pierwsi wymienieni naukowcy to również pracownicy Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej działającego w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS.

Nagroda przyznawana jest od 1933 roku wybitnym mieszkańcom Krakowa. Stanowi wyraz uznania za prace na rzecz rozwoju i wzmacniania twórczego oraz naukowego potencjału miasta.

Jesteśmy dumni, że zespół SOLARIS współtworzą znakomici badacze i osobowości nauki. Cieszy nas, że przedstawiciele miasta Krakowa, wraz z prezydentem Jackiem Majchrowskim, doceniają rolę nauki w rozwoju i promocji miasta - mówi prof. dr hab. Marek Stankiewicz, dyrektor NCPS SOLARIS .

To dla nas wyjątkowo miłe wyróżnienie – dodaje dr hab. Sebastian Glatt, kierownik zespołu badawczego MCB UJ i kierownik Laboratorium Cryo-EM w NCPS SOLARIS. Nasza praca na co dzień odbywa się za zamkniętymi drzwiami laboratorium, tym bardziej cieszy nas, że jej efekty są widoczne i doceniane także przez władze miasta - mówi. 

Zespół pod kierownictwem dr hab. Sebastiana Glatta otrzymał nagrodę za wybitne osiągnięcia w pracy naukowo-badawczej w zakresie biologii strukturalnej. Szczegółowa wiedza o strukturach białek ma ogromną wartość w wielu aspektach naukowych. Badania w Glatt lab (nazwa laboratorium nagrodzonego zespołu badawczego) łączą biologię strukturalną (krystalografię rentgenowską i mikroskopię elektronową), biologię molekularną, biochemię białek, biofizykę i biologię komórki w zaawansowanych pracach nad zrozumieniem specyficznych mechanizmów regulacyjnych syntezy białek.

 

oprac. Katarzyna Bester-Ostrowska

Polecamy również
Instalacja front-endu linii PolyX
Instalacja front-endu linii PolyX
UWAGA! Praca dla fizyka  z doświadczeniem w zastosowaniu promieniowania synchrotronowego
UWAGA! Praca dla fizyka z doświadczeniem w zastosowaniu promieniowania synchrotronowego
Odznaka honorowa  „Za zasługi dla wynalazczości” dla naszego Użytkownika
Odznaka honorowa „Za zasługi dla wynalazczości” dla naszego Użytkownika
Dwóch pracowników naukowych NCPS Solaris laureatami konkursu START 2021!
Dwóch pracowników naukowych NCPS Solaris laureatami konkursu START 2021!