Skip to main content

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Центр «СОЛЯРИС»

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Aktualności

Konferencja iNEXT

„Przełom kopernikański” w naukach biologicznych - konferencja iNEXT

11.07.2024
Biologia strukturalna będzie korzystać z zaawansowanych metod takich jak mikroskopia elektronowa wspomaganych sztuczną inteligencją. To zmieni krajobraz nauk biologicznych. Nie można jednak zapominać o kluczowym znaczeniu badań eksperymentalnych – takie wnioski płyną z konferencji iNext-Discovery Foresight Meeting, która odbyła się 8-10 lipca br. w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS w Krakowie.
Konferencja Nanotexnology 2024

Nanotechnologia i badania synchrotronowe w Grecji, czyli cztery konferencje na raz.

09.07.2024
Nanotexnology 2024 to połączenie czterech równoległych konferencji naukowych (ISFOE24, NN24, I3D24 i ISSON24), przestrzeni wystawienniczej (EXPO) oraz wydarzeń biznesowych (BUSINESS FORUM). Delegacja Centrum SOLARIS brała udział w wydarzeniu w ramach projektu LEAPS-INNOV, zapoznając uczestników z możliwościami badawczymi synchrotronu i ofertą projektową.
Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościła w Centrum SOLARIS

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościła w Centrum SOLARIS

04.07.2024
Prof. dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, Podsekretarz Stanu MNiSW odwiedziła Kraków, gdzie 4 lipca podczas szeregu rozmów spotkała się z Rektorem UJ oraz kierownictwem Centrum SOLARIS. Wizyta miała na celu omówienie kluczowych kwestii związanych z rozwojem nauki i szkolnictwa wyższego w Polsce, a także zapoznanie się z działalnością jedynej infrastruktury synchrotronowej w kraju.
Projekt nowej linii badawczej w SOLARIS jako zwieńczenie współpracy trzech krajów

Projekt nowej linii badawczej w SOLARIS jako zwieńczenie współpracy trzech krajów

02.07.2024
SOLARIS jako centrum integrujące trzy międzynarodowe środowiska naukowe stoi w przededniu inauguracji projektu mającego na celu budowę szczególnej linii badawczej. O jej wyjątkowości stanowi połączenie sił Polski, Ukrainy i Szwajcarii w dążeniach do sfinansowania linii eksperymentalnej na rzecz badaczy z kraju owładniętego wojną oraz na rzecz konsolidacji społeczności naukowej regionu Europy Centralno Wschodniej. Inicjatywa jest koordynowana pod auspicjami konsorcjum The League of European Accelerator-based Photon Sources (LEAPS), zrzeszającego wszystkie europejskie ośrodki synchrotronowe w Europie.
Spotkanie Zgromadzenia Ogólnego konsorcjum CERIC-ERIC w Centrum SOLARIS

Spotkanie Zgromadzenia Ogólnego konsorcjum CERIC-ERIC w Centrum SOLARIS

28.06.2024
W dniach 27-28 czerwca w Narodowym Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS odbyło się spotkanie Zgromadzenia Ogólnego konsorcjum CERIC-ERIC (Central European Research Infrastructure Consortium), które skupia wyspecjalizowane laboratoria i ośrodki badawcze z Europy Środkowej i Włoch. W tych jednostkach prowadzone są badania materiałów za pomocą technik wykorzystujących fotony, elektrony, neutrony lub jony.