7. edycja Śląskiego Festiwalu Nauki w Katowicach z udziałem SOLARIS

Centrum SOLARIS uczestniczyło w 7. edycji Śląskiego Festiwalu Nauki, który odbył się w dniach 9-11 grudnia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach pod hasłem: Nauka da nam przyszłość. W wydarzeniu wzięło udział blisko 70 000 osób!

Jak sterować plazmą w rurze? Na to pytanie znają już odpowiedź wszyscy, którzy odwiedzili nasze festiwalowe stoisko. Setki osób przechadzające się po strefie nauk ścisłych z zaciekawieniem słuchało naszych naukowców o tym, co to jest światło synchrotronowe i jakie badania można przeprowadzić wykorzystując jego właściwości. Cieszy fakt, że wiele osób wiedziało co to synchrotron, ale chcieli dowiedzieć się więcej o prowadzonych w naszym Centrum badaniach.
Scena Przemysłów Przyszłości należała w sobotę do Edyty Beyer, która wystąpiła ze swoim wykładem "Jak metrologia nie pozwoliła nam schudnąć?".
Dodatkowym punktem dla SOLARIS podczas Śląskiego Festiwalu Nauki była premiera filmu Tomasza Rożka z Nauka. To lubię o odkryciu bozonu Higgsa w CERN. W filmie wystąpił również nasz Synchrotron SOLARIS, co było dodatkową warstwą emocji do i tak już żywej festiwalowej atmosfery.

Cieszymy się, że mogliśmy być częścią tego ogromnego, naukowego wydarzenia!
Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycję!

Śląski Festiwal Nauki w Katowicach 2023

Śląski Festiwal Nauki 2023

Autor: Joanna Kowalik

Bardzo dziękujemy całej naszej dużynie propagatorów nauki, za reprezentowanie Centrum Solaris podczas Festiwalu: Edyta Beyer, Joanna Kowalik, Lucjan Niewiedział, Tomasz Sobol, Mateusz Szczepaniak, Katarzyna Tokarz, Natalia Zapart.

Recommended
Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS