Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA w Centrum SOLARIS poświęcone technice XAS

W dniach 7-8 marca 2024 roku w trybie hybrydowym odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, zaprosiło do Krakowa wybitnych prelegentów. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu za pośrednictwem platformy Zoom. Celem Sympozjum jest zgromadzenie światowej sławy specjalistów w dziedzinie spektroskopii absorpcyjnej promieniowania rentgenowskiego (XAS), którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie wykorzystania tej metody w badaniach akademickich i przemysłowych.

W programie Sympozjum SYLINDA znalazły się prezentacje liderów grup naukowych z najlepszych światowych uniwersytetów - naukowców zajmujących się liniami badawczymi przy źródłach promieniowania synchrotronowego na całym świecie. Zaproszeni prelegenci wykorzystują w swoich codziennych badaniach spektroskopię absorpcyjną promieniowania rentgenowskiego i przybliżą uczestnikom aktualny stan wiedzy, nowe osiągnięcia eksperymentalne, bieżące trendy w analizie danych, wyzwania i możliwości, a także przykłady udanej współpracy i współdziałania jednostek akademickich z podmiotami przemysłowymi. To tylko niektóre tematy, które zostaną poruszone podczas tego wydarzenia.
Ponadto on-line  zostaną zaprezentowane plakaty grup naukowców, którzy mieli możliwość przeprowadzenia swoich eksperymentów na linii badawczej ASTRA - nowej linii do pomiarów techniką spektroskopii absorpcyjnej w pośrednim zakresie promieniowania rentgenowskiego w SOLARIS.
Dla wszystkich zainteresowanych wykorzystaniem absorpcyjnej spektroskopii rentgenowskiej w badaniach, bez względu na to, czy pochodzą ze środowisk akademickich, czy z przemysłu, Sympozjum SYLINDA będzie idealnym wydarzeniem, aby dowiedzieć się, jak korzystać z tej techniki na najwyższym poziomie.

Do zobaczenia na platformie Zoom!

Ostateczny termin zgłoszeń upływa: 25 lutego 2024 roku.

Link do rejestracji :  Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA - rejestracja

Więcej informacji a także szczegółowy program można znaleźć na stronie internetowej wydarzenia.

Recommended
Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS