Nowe techniki i nowi użytkownicy - podsumowanie siódmego naboru aplikacji o czas badawczy

09.04.2022
1 kwietnia zakończono siódmy nabór wniosków o czas badaczy w synchrotronie Solaris. Do konkursu przystąpiły aż 84 zespoły naukowe z Polski i zagranicy, reprezentujące 31 instytucji naukowych. 48 aplikacji dotyczyło linii pomiarowych XAS, UARPES, PHELIX, DEMETER a 36 kriomikroskopu elektronowego Cryo-Em.
Oferta stażu PostDoc w synchrotronie SOLEIL

11.04.2022
SOLEIL jest synchrotronem zlokalizowanym w Saclay Plateau obok Paryża. Obecnie poszukiwany jest kandydat na staż podoktorski, posiadający solidne podstawy z fizyki, matematyki i informatyki. Kontrakt zakłada zatrudnienie na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
Konferencja InterNano Poland 2021

01.04.2021
Jesteśmy partnerami konferencji InterNanoPoland 2021. To największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona całkowicie tematyce nanotechnologii.
XFEL dla początkujących - warsztaty

29.03.2021
Polskie Towarzystwo Promieniowania Synchrotronowego, Narodowe Centrum Badań Jądrowych i Instytut Fizyki Jądrowej organizują warsztaty "XFELs for beginners”. Odbędą się one zdalnie w dniach 27-28 kwietnia br.
SOLAIR z umową na najważniejszy element linii

24.03.2021
Dla linii SOLAIR została podpisana umowa na zaprojektowanie, wykonanie oraz dostawę zmodyfikowanej komory próżniowej VK1 oraz pierwszego lustra M1. Wykonawcą będzie firma FMB Berlin.