Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA w Centrum SOLARIS poświęcone technice XAS

26.02.2024
W dniach 7-8 marca 2024 roku w trybie hybrydowym odbędzie się Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA. Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS, zaprosiło do Krakowa wybitnych prelegentów. Uczestnicy będą mieli możliwość wzięcia udziału w wydarzeniu za pośrednictwem platformy Zoom. Celem Sympozjum jest zgromadzenie światowej sławy specjalistów w dziedzinie spektroskopii absorpcyjnej promieniowania rentgenowskiego (XAS), którzy podzielą się swoimi doświadczeniami w zakresie wykorzystania tej metody w badaniach akademickich i przemysłowych.
Pierwsze spotkanie partnerów projektu NEPHEWS

08.02.2024
Centrum SOLARIS zainaugurowało międzynarodowy projekt integrujący szereg europejskich środowisk naukowych. W pierwszych dniach lutego odbyło się pierwsze spotkanie partnerów projektu NEPHEWS.
Solaris w SOLARISIE!

05.02.2024
Na cztery dni hala eksperymentalna Centrum SOLARIS stała się stacją kosmiczną za sprawą wyjątkowego wydarzenia jakim była opera „Solaris” na podstawie powieści Stanisława Lema. Nieoczywisty świat dźwięków pulsujący, narastający i przeszywający widza, śpiew operowy wspomagany sztuczną inteligencją, różnorodność świateł i perfekcyjna gra aktorska sprawiły, że dzieło w reż. Waldemara Raźniaka na długo pozostanie w pamięci widzów. Spektakl Narodowego Starego Teatru inaugurował tegoroczny festiwal Opera Rara.
Międzynarodowe Sympozjum SYLINDA w Centrum SOLARIS poświęcone technice XAS

01.02.2024
Light for Ukraine – konferencja nastawiona na infrastrukturę badawczą

24.01.2024
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS było gospodarzem kolejnego międzynarodowego spotkania z ukraińskim środowiskiem naukowym, pn. „Light for Ukraine”. Konferencja wyznaczyła kierunki europejsko-ukraińskich działań ukierunkowanych na wsparcie inicjatyw wykorzystujących promieniowanie synchrotronowe.