Nowa linia badawcza w nowym naborze

19.08.2020
Po raz szósty w naszej historii otwieramy nabór wniosków o czas badawczy. W tym naborze po raz pierwszy udostępnimy nową linię badawczą pn.: PHELIX. Na linii będą dostępne takie techniki jak: rentgenowska spektroskopia fotoelektronów oraz kątowo-rozdzielcza spektroskopia fotoelektronów.
Nowy wymiar tomografii rentgenowskiej

09.04.2022
Nowatorska metoda tomografii rentgenowskiej, opracowana przez naukowców z Centrum SOLARIS i Wydziału Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ: mgr Katarzynę Sowę i prof. Pawła Koreckiego, została doceniona przez prestiżowe wydawnictwo "The Optical Society Publishing" ("OSA Publishing"), a wyniki uzyskane z jej pomocą zostały uznane za obraz tygodnia wydawcy ("Image of the week").
Rozbudowa hali eksperymentalnej SOLARIS

03.08.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Centrum SOLARIS dotację na rozbudowę hali eksperymentalnej. Od dawna wyczekiwana decyzja otwiera nowe perspektywy dla rozwoju ośrodka.
Linia PHELIX - dostawa analizatora i detektora spinowego

09.04.2022
22 lipca 2020 r. do SOLARIS dostarczone zostały ostatnie komponenty stacji badawczej PHELIX: wysokiej rozdzielczości hemisferyczny analizator energii fotoelektronów oraz detektor spinowy VLEED.
Ruszyła rejestracja na spotkanie użytkowników SOLARIS

09.04.2022
1 lipca 2020 r. ruszyła rejestracja na konferencję „Joint Meeting of Polish Synchrotron Radiation Society and SOLARIS Users”. To będzie pierwsze w historii spotkanie użytkowników Centrum SOLARIS.