SOLARIS w walce z globalnymi wyzwaniami

09.04.2022
Znalezienie efektywnego rozwiązania dla transformacji modelu eksploatacji zasobów ziemi na sposób ich zrównoważonego wykorzystania jest kluczowym wyzwaniem, przed którym stoi dziś ludzkość.
Badania synchrotronowe w walce z wirusem SARS-CoV-2

09.04.2022
Wraz z nadejściem kryzysu epidemii wirusa SARS-CoV-2, który dotknął niemal cały świat, najbardziej potrzebnymi i pożądanymi działaniami w nauce są oczywiście te skierowane na rozpoznanie choroby i jej pokonanie.
Podsumowanie piątego naboru wniosków

09.04.2020
8 kwietnia 2020 r. zakończył się piąty nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS. Składanie aplikacji zostało wydłużone o tydzień ze względu na wprowadzenie w Polsce stanu epidemii wirusa SARS-CoV-2 i związane z tym utrudnienia.
Joint Meeting of Polish Synchrotron Radiation Society and SOLARIS Users

09.04.2022
W dniach 9-11 września 2020 r. odbędzie się pierwsze wspólne spotkanie członków Polskiego Towarzystwa Promieniowania Synchrotronowego (PTPS) i użytkowników Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego (NCPS) SOLARIS.
SOLARIS otrzymał dofinansowanie z unijnego programu Horyzont 2020

27.05.2020
Horyzont 2020 to największy w historii Unii Europejskiej program finansowania badań naukowych i innowacji. Fundusze pozyskane w konkursie „Twinning” pozwolą SOLARIS zrealizować międzynarodowy projekt „Sylinda”.