Baltic Tram - podsumowanie

12.03.2019
Centrum SOLARIS przez dwa lata realizowało międzynarodowy projekt Baltic TRAM (Transnational Research Access in the Macroregion). Celem tego projektu było wzmocnienie powiązań i współpracy między instytucjami badawczymi a światem biznesu. Przedsięwzięcie było realizowane w państwach regionu Morza Bałtyckiego takich jak Polska, Niemcy, Szwecja, Finlandia, Dania, Łotwa, Litwa, Estonia.
Nabór wniosków synchrotronu SOLARIS otwarty

09.04.2022
Od 1 marca mamy otwarty trzeci nabór wniosków o czas badawczy w synchrotronie SOLARIS.
Tango Kernel Meeting

11.02.2019
W SOLARIS przez blisko tydzień obradowali eksperci od systemów sterowania synchrotronem Tango. W spotkaniu Tango Kernel Meeting uczestniczyli zarówno specjaliści z europejskich synchrotronów, jak również przedstawiciele firm współpracujących z ośrodkami badawczymi.
scientific reports graphics

Publikacja pierwszych wyników badań przeprowadzonych w SOLARIS

25.11.2019
W "Scientific Reports" - prestiżowym czasopiśmie wydawanym przez Nature Research - ukazał się pierwszy artykuł naukowy, do przygotowania którego wykorzystano wyniki pomiarów przeprowadzonych w SOLARIS.
SOLARIS wesprze budowę nowej linii badawczej w synchrotronie SESAME

04.02.2019
1 stycznia 2019 r. w ramach europejskiego programu Horyzont 2020 uruchomiony został projekt budowy linii tomograficznej w synchrotronie SESAME (BEATS).