Zakończył się kolejny etap rozruchu synchrotronu

W listopadzie 2015 r. po żmudnych optymalizacjach parametrów pierścienia akumulacyjnego synchrotron SOLARIS zaczął operować przy nominalnej optyce.

Maksymalny prąd krążących w pierścieniu elektronów wyniósł ponad 100 mA przy energii 1.5 GeV. Elektrony w pierścieniu krążyły kilka godzin.

Czas życia wiązki jest jeszcze silnie uzależniony od warunków próżni panującej w pierścieniu, dlatego kontynuowano proces jej kondycjonowania.

Recommended
Konferencja iNEXT

„Przełom kopernikański” w naukach biologicznych - konferencja iNEXT

Konferencja Nanotexnology 2024

Nanotechnologia i badania synchrotronowe w Grecji, czyli cztery konferencje na raz.

Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego gościła w Centrum SOLARIS

Projekt nowej linii badawczej w SOLARIS jako zwieńczenie współpracy trzech krajów