Warsztaty "XFELs for beginners"

W dniach od 12 do 13 października 2023 roku Instytut Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie wspólnie z Instytutem Fizyki PAN w Warszawie oraz Polskim Towarzystwem Promieniowania Synchrotronowego (PTPS) zapraszają do Krakowa na warsztaty naukowe: “XFELs for beginners”. Celem trzeciej już edycji wydarzenia jest przybliżenie młodym naukowcom tematyki pomiarów i badań z wykorzystaniem rentgenowskiego lasera na swobodnych elektronach (XFEL).

W ramach planowanych warsztatów odbędą się wykłady prowadzone przez praktyków pracujących na instalacjach laserowych. Zaplanowano również przeprowadzenie kursów z  przygotowania preparatów i planowania pomiarów na XFEL w laboratorium  Zakładu Spektroskopii Stosowanej Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie. Organizatorzy, aby umożliwić udział młodym naukowcom i studentom zdecydowali się zrezygnować z opłaty rejestracyjnej. W części wykładowej wydarzenia można również uczestniczyć on-line.

Zaproszeni wykładowcy:
Dr. Serguei Molodtsov, Scientific Director of European XFEL, Hamburg, Niemcy
Dr. Richard Bean, Leading Scientist and Group Leader SPB/SFX, EuXFEL, Hamburg, Niemcy
Dr. Sven Toleikis, FLASH, DESY, Hamburg, Niemcy
Prof. Beata Ziaja-Motyka, CFEL, DESY, Hamburg, Niemcy & IFJ PAN, Kraków, Polska
Prof. Jerzy Antonowicz, Warsaw University of Technology, Warszawa, Polska

Ostateczny termin rejestracji na warsztaty upływa: 30 września 2023 r.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę poświęconą wydarzeniu.

Plakat promujący wydarzenie.

Rysunek 1. Plakat promujący wydarzenie.

Recommended
Infrared Nanoscopy Workshop w Centrum SOLARIS