CERIC zaprasza na warsztaty szkoleniowe

06.12.2021
Podczas trzydniowych warsztatów szkoleniowych pn. "Materials characterisation for the Green Deal", organizowanych przez CERIC, zaprezentowane zostaną przykłady osiągnięć badawczych związanych z energią. Wydarzenie odbędzie się online, w dniach od 13 do 15 grudnia 2021 r.
Pierwsze kątowo i spinowo rozdzielcze pomiary na linii PELIX

Na linii SOLABS zarejestrowano widmo XAFS dla krawędzi absorpcji K siarki.

15.11.2021
Na budowanej linii SOLABS właśnie udało się po raz pierwszy zarejestrować widmo XAFS dla krawędzi absorpcji K siarki.
Prof. Paul Dumas i Ferenc Borondics gośćmi Centrum SOLARIS

08.04.2022
Profesor Paul Dumas był zaangażowany w projektowanie układów optycznych i infrastruktury badawczej dla wielu linii eksperymentalnych w podczerwieni na całym świecie. Jego specjalnością jest także wykorzystanie promieniowania podczerwonego w badaniach z zakresu archeologii, dziedzictwa kulturowego oraz biologii i diagnostyki medycznej. Wraz z dr Ferencem Borondics, kierownikiem linii eksperymentalnej na podczerwień w SOLEIL, dyskutowali na temat rozwiązań konstrukcyjnych i montażu front-endu na linii SOLAIR w NCPS SOLARIS.
Pierwsze widmo XAFS na linii SOLABS

08.04.2022