Ruszają badania w synchrotronie SOLARIS

02.10.2018
2 października 2018 r. naukowcy z kraju i zagranicy rozpoczynają regularne badania w Centrum SOLARIS. Znajdujący się w ośrodku synchrotron stwarza im unikalne możliwości badawcze, dotąd niedostępne w Europie Środkowo-Wschodniej. O wybudowanie w Polsce synchrotronu zabiegano od ponad trzydziestu lat, dlatego pierwszy użytkownik w SOLARIS to przełomowy moment dla polskiej nauki.
11. spotkanie Komitetu Doradczego SOLARIS (MAC)

19.09.2018
19 i 20 września 2018 r. odbyło się w SOLARIS spotkanie przedstawicieli Komitetu Doradczego SOLARIS (Machine Advisory Comittee - MAC). MAC to zespół międzynarodowych ekspertów, związanych z europejskimi ośrodkami synchrotronowymi. Eksperci zostali powołani jako ciało konsultacyjno-doradcze dla SOLARIS.
Linia diagnostyczna w SOLARIS

12.03.2019
W pierścieniu akumulacyjnym synchrotronu SOLARIS zainstalowana została i uruchomiona pierwsza linia diagnostyczna.
Ruszyła budowa linii badawczej PHELIX

08.08.2018
Instalacja komory sekcji prostej pod undulator rozpoczęła budowę linii badawczej PHELIX.
Wizyta rektorów z Bośni i Hercegowiny, Słowenii i Serbii

09.07.2018
29 czerwca 2018 r. Centrum SOLARIS odwiedzili przedstawiciele władz uczelni z Bośni i Hercegowiny, Słowenii i Serbii.