Crosscarpatian Synchrotron School (CSS2024) – otwarty nabór

Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS zaprasza do udziału w wydarzeniu pt. Crosscarpatian Synchrotron School, które zostanie zorganizowane w terminie 10 do 15 czerwca 2024 w naszej siedzibie w Krakowie. Oferta szkoły synchrotronowej jest skierowana do studentów, doktorantów i naukowców, którzy chcieliby zapoznać się lub zgłębić wiedzę w dziedzinie promieniowania synchrotronowego lub dedykowanych technik synchrotronowych.

Warsztaty praktyczne będą obejmowały wprowadzenie do promieniowania synchrotronowego, przegląd synchrotronowych metod eksperymentalnych ze szczególnym uwzględnieniem zastosowań w różnych dziedzinach badawczych, a także praktycznego szkolenia w zakresie infrastruktury SOLARIS.

Wykłady i szkolenia praktyczne obejmują następujące zagadnienia:

• Promieniowanie synchrotronowe i jego oddziaływanie z materią
  • Spektroskopia fotoemisyjna i absorpcyjna
  • Techniki obrazowania
  • Mikroskopia i spektromikroskopia
  • Jak przygotować i napisać wniosek o czas pomiarowy

Zajęcia praktyczne będą odbywać się na liniach badawczych. Każdy uczestnik będzie mógł wybrać dwie stacje doświadczalne, na których zostanie przeszkolony w zakresie projektowania eksperymentu, przygotowania próbek, pomiarów i przetwarzania danych. Planowany czas szkolenia na każdej ze stacji doświadczalnych lub infrastrukturze to dwa dni. Łącznie rezerwujemy dla Państwa 5 dni i dajemy możliwość wykonania eksperymentów na liniach: DEMETER, PIRX, URANOS, PHELIX, CIRI, POLYX i ASTRA oraz na infrastrukturze kriomikroskopów CRYO-EM.

W celu zapewnienia efektywnego transferu wiedzy i umożliwienia każdemu z uczestników pracy na naszej infrastrukturze, musieliśmy ograniczyć liczbę miejsc do 30. Na każdej z linii będą Państwo pracować w 4-5 osobowych grupach. Uczestnicy szkolenia zostaną wybrani  na podstawie opinii Naukowego Komitetu Doradczego i Organizacyjnego. Po zakończeniu procedury rekrutacji wszyscy zarejestrowani uczestnicy otrzymają wiadomość e-mail zawierającą potwierdzenie lub odmowę udziału w CSS2024. Udział w CSS2024 jest bezpłatny, a podczas warsztatów zapewnimy nocleg i wyżywienie. Warunkiem udziału w warsztatach jest przygotowanie i złożenie wniosku z propozycją wykorzystania czasu badawczego w SOLARIS  w następnym jesiennym naborze.

Więcej informacji jest dostępnych na stronie wydarzenia.

Termin zgłoszeń upływa: 15 kwietnia 2024 r.

Zapraszamy!

Logotyp CSS2024