Wirtualny spacer po Centrum SOLARIS

Grafika symbolizująca link do wirtualnego spaceru

Rozpoczęliśmy rozbudowę hali eksperymentalnej

27.05.2022
Na terenie otaczającym synchrotron pojawiły się koparki i wywrotki. Z wolna tworzone jest także zaplecze placu budowy. Ruszyła od dawna planowana rozbudowa hali eksperymentalnej. Powiększenie ośrodka jest niezbędne, aby zmieścić nową infrastrukturę badawczą i poszerzyć możliwości NCPS Solaris o kolejne kluczowe dla polskich naukowców techniki pomiarowe.
Pierwsze światło na linii PolyX!

25.05.2022
W tym tygodniu na linii badawczej PolyX po raz pierwszy uzyskano wiązkę twardego promieniowania rentgenowskiego. Jest to kamień milowy w konstrukcji tej linii, której oddanie do użytkowania planowane jest na 2023 r.
Pierwsze spotkanie z cyklu SOLARIS Industry Day już za nami!

16.05.2022
W ostatni piątek 13.05.2022 na terenie Centrum SOLARIS odbyło się pierwsze z serii spotkań dedykowanych użytkownikom ze świata przemysłu. Tym razem spotkanie było poświęcone technice kriomikroskopii elektronowej (Cryo-EM). Nasi jak i zaproszeni specjaliści przez cały dzień przybliżali uczestnikom spotkania tajniki tej nowoczesnej techniki badawczej.
Visit the SOLARIS National Synchrotron Radiation Centre

10.05.2022
PhD students can visit the SOLARIS National Synchrotron Radiation Center.
75. rocznica odkrycia światła synchrotronowego

25.04.2022
24-tego kwietnia 2022 obchodzimy 75-tą rocznicę obserwacji pierwszego światła synchrotronowego. Aby uczcić ten wyjątkowy dzień, cofamy się w czasie do początków istnienia jedynego w Polsce synchrotronu, przypominając sobie pierwsze momenty i dotychczasowe kamienie milowe w rozwoju ośrodka. W podróż do początków Centrum SOLARIS zabierze nas dr Adriana Wawrzyniak, Zastępca Dyrektora ds. Akceleratorów, która w NCPS SOLARIS jest od samego początku… czyli od 2009 roku.