Rozbudowa hali eksperymentalnej SOLARIS

03.08.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Centrum SOLARIS dotację na rozbudowę hali eksperymentalnej. Od dawna wyczekiwana decyzja otwiera nowe perspektywy dla rozwoju ośrodka.

Linia PHELIX - dostawa analizatora i detektora spinowego

27.07.2020
22 lipca 2020 r. do SOLARIS dostarczone zostały ostatnie komponenty stacji badawczej PHELIX: wysokiej rozdzielczości hemisferyczny analizator energii fotoelektronów oraz detektor spinowy VLEED .

Ruszyła rejestracja na spotkanie użytkowników SOLARIS

02.07.2020
1 lipca 2020 r. ruszyła rejestracja na konferencję „Joint Meeting of Polish Synchrotron Radiation Society and SOLARIS Users”. To będzie pierwsze w historii spotkanie użytkowników Centrum SOLARIS.

Pierwsze granty badawcze SOLARIS

21.05.2020
Po raz pierwszy w historii Centrum SOLARIS otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki. Nagrodzone wnioski złożone zostały w konkursie PRELUDIUM 18. Konkursy PRELUDIUM przeznaczone są dla młodych talentów – naukowców rozpoczynających swoją karierę, nieposiadających jeszcze stopnia naukowego doktora.

Szkoła doktorska w SOLARIS

21.05.2020
29 czerwca rusza nabór do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB), Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutic (JCET) oraz Centrum SOLARIS będą organizatorem kształcenia w ramach Programu Nauk Biomedycznych.