Monochromator na linii SOLABS już zainstalowany!

09.04.2022
Ogromny wysiłek całego zespołu SOLARIS został zwieńczony zainstalowaniem serca nowo powstającej linii badawczej SOLABS - jej monochromatora. 24 września 2021 roku zespół linii zaobserwował monochromatyczną wiązkę promieniowania na krysztale YAG, zamontowanym na wyjściu monochromatora. To bardzo dobra wiadomość nie tylko dla zespołu, ale także dla użytkowników, którzy już na wiosnę 2022 roku będą mogli aplikować o czas badawczy na nowej linii eksperymentalnej.
Zapraszamy na międzynarodowe seminarium!

11.04.2022
Nabór wniosków badawczych przedłużony do 5 października.

11.04.2022
Zapraszamy do składania wniosków o dostęp do aparatury badawczej Centrum SOLARIS. Termin składania aplikacji upływa 5 października 2021 r., o godz. 12:00 CET.

Konkurs dla doktoranta w SOLARIS

11.04.2022
Członek zespołu linii SOLAIR laureatem amerykańskiej nagrody Williama G. Fateley'a

11.04.2022
Jest nam niezwykle miło poinformować, że laureatką tegorocznej nagrody Williama G. Fateley Student Award została Paulina Kozioł, członek grupy konstruującej linię SOLAIR. Nagroda, ufundowana przez The Coblentz Society oraz rodzinę Fateley, przyznawana jest jednemu studentowi za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie spektroskopii oscylacyjnej. Zwycięzca jest nagradzany na corocznej konferencji SciX prezentowanej przez FACSS. Nagroda została ustanowiona w 2010 roku przez członków rodziny Williama Fateley’a oraz jego współpracowników, aby uhonorować jego życie poświęcone pracy nad rozwojem spektroskopii oraz promowanie wspierania studentów w postępach kariery naukowej.