Centrum SOLARIS Najlepszym Przedsięwzięciem Roku 2015

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski przyznało Uniwersytetowi Jagiellońskiemu tytuł Lidera Małopolski 2015 - za budowę Narodowego Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS. Tym samym Centrum SOLARIS zostało Najlepszym Przedsięwzięciem Roku w Małopolsce.

Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Małopolski od szesnastu lat promuje "lokomotywy Małopolski": najważniejsze inicjatywy, spektakularne dokonania oraz ważne gospodarczo i społecznie inwestycje, wpływające na rozwój regionu i dające przykład wszystkim pragnącym dynamicznie rozwijać się i inwestować na terenie Małopolski.

Wyróżnienie z rąk Jacka Krupy, marszałka województwa małopolskiego, oraz Kazimierza Barczyka, wiceprzewodniczącego Sejmiku Województwa Małopolskiego i przewodniczącego Stowarzyszenia Gmin i Powiatów Małopolski, odebrali JM Rektor Uniwersytetu Jagiellońskiego, prof. Wojciech Nowak oraz dyrektor Centrum SOLARIS, prof. Marek Stankiewicz.
Mikroskop STXM w nowym naborze
Rozbudowa SOLARIS coraz bliżej