Ruszył nabór wniosków badawczych.

09.09.2021
Zapraszamy do składania wniosków o dostęp do aparatury badawczej Centrum SOLARIS. Termin składania aplikacji upływa 1 października 2021 r., o godz. 23:59 CET.

Konkurs dla doktoranta w SOLARIS

02.09.2021
Członek zespołu linii SOLAIR laureatem amerykańskiej nagrody Williama G. Fateley'a

12.08.2021
Jest nam niezwykle miło poinformować, że laureatką tegorocznej nagrody Williama G. Fateley Student Award została Paulina Kozioł, członek grupy konstruującej linię SOLAIR. Nagroda, ufundowana przez The Coblentz Society oraz rodzinę Fateley, przyznawana jest jednemu studentowi za wybitne osiągnięcia naukowe w dziedzinie spektroskopii oscylacyjnej. Zwycięzca jest nagradzany na corocznej konferencji SciX prezentowanej przez FACSS. Nagroda została ustanowiona w 2010 roku przez członków rodziny Williama Fateley’a oraz jego współpracowników, aby uhonorować jego życie poświęcone pracy nad rozwojem spektroskopii oraz promowanie wspierania studentów w postępach kariery naukowej.
CERIC zaprasza do składania wniosków

06.08.2021
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC ogłosiło nabór wniosków do korzystania z infrastruktury badawczej. Jak co roku nabór wniosków odbywa się w dwóch terminach: 1 września 2021 r. – adresowany jest do użytkowników nowych, umożliwia ocenę wstępna i ewentualną poprawę wniosku oraz 30 września 2021 r. – rekomendowany jest użytkownikom doświadczonym w korzystaniu z infrastruktury badawczej CERIC-ERIC.
Instalacja front-endu linii PolyX

24.07.2021
Zakończyła się instalacja front-endu linii PolyX, który został dostarczony do Centrum SOLARIS 25 czerwca 2021. Front-end jest kluczowym elementem każdej linii synchrotronowej i składa się z zestawu urządzeń pozwalających na transport wiązki promieniowania synchrotronowego z magnesu zakrzywiającego w pierścieniu akumulacyjnym do hali eksperymentalnej.