Ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych!

07.05.2021
Miło nam poinformować, że ruszył nabór do Szkoły Doktorskiej w zakresie nauk biomedycznych. Termin zgłoszeń upływa dnia 8 czerwca 2021 r. Program jest prowadzony przez Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutics (JCET), Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB) oraz Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego Solaris. Centrum Solaris oferuje dwa miejsca dla doktorantów i cztery tematy badawcze.
Zapraszamy na specjalistyczne szkolenie HERCULES 2021

23.04.2021
The HERCULES Specialized Course (HSC) to rozbudowany i specjalistyczny kurs, który organizowany jest od 2006 roku. Odbywa się po głównej szkole HERKULES i stanowi połączenie zajęć praktycznych i teoretycznych. Centrum SOLARIS aktywnie uczestniczy w nim jako jedna z infrastruktur konsorcjum CERIC-ERIC.
Nowe techniki i nowi użytkownicy - podsumowanie siódmego naboru aplikacji o czas badawczy

13.04.2021
1 kwietnia zakończono siódmy nabór wniosków o czas badaczy w synchrotronie Solaris. Do konkursu przystąpiły aż 84 zespoły naukowe z Polski i zagranicy, reprezentujące 31 instytucji naukowych. 48 aplikacji dotyczyło linii pomiarowych XAS, UARPES, PHELIX, DEMETER a 36 kriomikroskopu elektronowego Cryo-Em.
Oferta stażu PostDoc w synchrotronie SOLEIL

14.04.2021
SOLEIL jest synchrotronem zlokalizowanym w Saclay Plateau obok Paryża. Obecnie poszukiwany jest kandydat na staż podoktorski, posiadający solidne podstawy z fizyki, matematyki i informatyki. Kontrakt zakłada zatrudnienie na okres 12 miesięcy z możliwością przedłużenia o kolejny rok.
Konferencja InterNano Poland 2021

01.04.2021
Jesteśmy partnerami konferencji InterNanoPoland 2021. To największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona całkowicie tematyce nanotechnologii.