Umowa na dostawę i instalację wigglera nadprzewodzącego

02.09.2020
21 sierpnia 2020 r. podpisana została umowa na dostawę do Centrum SOLARIS wigglera nadprzewodzącego, czyli źródła promieniowania synchrotronowego dla linii badawczej SOLCRYS. Dostawcą urządzenia będzie Instytut Fizyki Jądrowej im. G. Budkera (Rosja).

Nabór do CERIC-ERIC otwarty

25.08.2020
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej, a tym samym umożliwia dostęp do ponad 50 urządzeń i laboratoriów.

Nowa linia badawcza w nowym naborze

19.08.2020
Po raz szósty w naszej historii otwieramy nabór wniosków o czas badawczy. W tym naborze po raz pierwszy udostępnimy nową linię badawczą pn.: PHELIX. Na linii będą dostępne takie techniki jak: rentgenowska spektroskopia fotoelektronów oraz kątowo-rozdzielcza spektroskopia fotoelektronów.

Nowy wymiar tomografii rentgenowskiej

19.08.2020
Nowatorska metoda tomografii rentgenowskiej, opracowana przez naukowców z Centrum SOLARIS i Wydziału Fizyki Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ: mgr Katarzynę Sowę i prof. Pawła Koreckiego, została doceniona przez prestiżowe wydawnictwo "The Optical Society Publishing" ("OSA Publishing"), a wyniki uzyskane z jej pomocą zostały uznane za obraz tygodnia wydawcy ("Image of the week").

Rozbudowa hali eksperymentalnej SOLARIS

03.08.2020
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego przyznało Centrum SOLARIS dotację na rozbudowę hali eksperymentalnej. Od dawna wyczekiwana decyzja otwiera nowe perspektywy dla rozwoju ośrodka.