Szybki dostęp do linii badawczych SOLARIS

18.11.2019
Użytkownicy Centrum SOLARIS zyskali możliwość wnioskowania o szybki dostęp do linii badawczych synchrotronu.

Podsumowanie czwartego naboru wniosków

20.11.2019
1 października 2019 r. zakończył się czwarty nabór wniosków o dostęp do stanowisk pomiarowych synchrotronu SOLARIS.

Międzynarodową konferencję (IBIC) w 2022 r. zorganizuje SOLARIS!

21.11.2019
Podczas ostatniej konferencji IBIC 2019 czyli International Beam Instrumentation Conference, która odbywała się w szwedzkim Malmo, nasz ośrodek wygrał konkurs na organizację tego prestiżowego wydarzenia w 2022 r.

Naukowcy już na liniach badawczych

19.09.2019
Od tego tygodnia aż do końca lutego 2020 roku synchrotron jest otwarty dla użytkowników.

Druga linia diagnostyczna

21.11.2019
23 sierpnia 2019 r. zakończyło się coroczne letnie wyłączenie synchrotronu, czyli tzw. shutdown. W okresie tym wykonywane są niezbędne prace serwisowe i konserwacyjne, które poprawiają funkcjonowanie akceleratorów. Najważniejszymi zadaniami w tym roku były transport undulatora do tunelu pierścienia synchrotronu oraz instalacja urządzeń drugiej linii diagnostycznej.