Raport z działalności SOLARIS 2016-2018

17.05.2019
W maju 2018 r. opublikowany został w serwisie internetowym SOLARIS pierwszy raport z działalności ośrodka. Raport obejmuje lata 2016–2018.

Spotkanie Naukowej Komisji Doradczej (SAC)

15.04.2019
9 i 10 kwietnia 2019 r. w SOLARIS spotkali się członkowie Naukowej Komisji Doradczej (the Scientific Advisory Committee - SAC), złożonej z pięciorga doświadczonych naukowców pracujących w prestiżowych zagranicznych ośrodkach synchrotronowych.

Joint ARIES Workshop

03.04.2019
Od 1 do 3 kwietnia br. w Krakowie odbywał się warsztat dotyczący diagnostyki w akceleratorach elektronów i hadronów. SOLARIS był współorganizatorem tego wydarzenia.

Co badamy na synchrotronie

19.03.2019
Rozpoczęliśmy nowy nabór wniosków o czas badawczy na liniach pomiarowych w synchrotronie SOLARIS. Już wkrótce naukowcy będą mogli realizować swoje badania, z których powstaną interesujące publikacje i prezentacje na konferencjach. W tym kontekście warto przywołać kilka przykładów badań, które były wykonywane na naszych liniach badawczych w pierwszym naborze.

Spotkanie Konsorcjum Cryo-EM

15.03.2019
W ślad za przyznaniem przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego funduszy na zakup mikroskopu Cryo-EM oraz w wyniku decyzji o powołaniu Krajowego Centrum Kriomikroskopii Elektronowej w SOLARIS 1 marca 2019 r. odbyło się uroczyste spotkanie osiemnastu partnerów Konsorcjum projektu Cryo-EM.