CERIC-ERIC: nabór wniosków o dostęp do infrastruktury badawczej

04.02.2020
Konsorcjum Środkowoeuropejskiej Infrastruktury Badawczej CERIC-ERIC zaprasza do bezpłatnego korzystania z infrastruktury badawczej umożliwiającej badania materiałów i biomateriałów.

Kriomikroskop elektronowy dla przemysłu już wkrótce w SOLARIS

14.02.2020
Centrum SOLARIS i Małopolskie Centrum Biotechnologii (Uniwersytet Jagielloński) wygrały dwuetapowy konkurs na dofinansowanie zakupu kriomikroskopu elektronowego do badań przemysłowych. Organizatorem konkursu był Ośrodek Przetwarzania Informacji - Państwowy Instytut Badawczy w ramach unijnego Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój.

Zwiększamy ilość czasu badawczego dla użytkowników

21.01.2020
Od 1 marca 2020 r. Centrum SOLARIS zwiększy ilość czasu badawczego, z którego będą mogli korzystać użytkownicy.

SOLARIS na Polskiej Mapie Infrastruktury Badawczej

17.01.2020
Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS zostało wpisane na Polską Mapę Infrastruktury Badawczej.

Uruchamianie linii badawczej PHELIX

24.02.2020
Prace przy linii badawczej PHELIX wkroczyły w fazę uruchamiania (commissioning).