Joint ARIES Workshop

21.03.2019
W dniach od 1 do 3 kwietnia br. w Krakowie odbędzie się warsztat dotyczący diagnostyki w akceleratorach elektronów i hadronów. SOLARIS jest współorganizatorem wydarzenia.

Co badamy na synchrotronie

19.03.2019
Rozpoczęliśmy nowy nabór wniosków o czas badawczy na liniach pomiarowych w synchrotronie SOLARIS. Już wkrótce naukowcy będą mogli realizować swoje badania, z których powstaną interesujące publikacje i prezentacje na konferencjach. W tym kontekście warto przywołać kilka przykładów badań, które były wykonywane na naszych liniach badawczych w pierwszym naborze.

Baltic Tram - podsumowanie

12.03.2019
Centrum SOLARIS przez dwa lata realizowało międzynarodowy projekt Baltic TRAM (Transnational Research Access in the Macroregion). Celem tego projektu było wzmocnienie powiązań i współpracy między instytucjami badawczymi a światem biznesu. Przedsięwzięcie było realizowane w państwach regionu Morza Bałtyckiego takich jak Polska, Niemcy, Szwecja, Finlandia, Dania, Łotwa, Litwa, Estonia.

Nabór wniosków synchrotronu SOLARIS otwarty

04.03.2019
Od 1 marca mamy otwarty trzeci nabór wniosków o czas badawczy w synchrotronie SOLARIS.

Tango Kernel Meeting

11.02.2019
W SOLARIS przez blisko tydzień obradowali eksperci od systemów sterowania synchrotronem Tango. W spotkaniu Tango Kernel Meeting uczestniczyli zarówno specjaliści z europejskich synchrotronów, jak również przedstawiciele firm współpracujących z ośrodkami badawczymi.