Pierwsze granty badawcze SOLARIS

21.05.2020
Po raz pierwszy w historii Centrum SOLARIS otrzymało dofinansowanie z Narodowego Centrum Nauki. Nagrodzone wnioski złożone zostały w konkursie PRELUDIUM 18. Konkursy PRELUDIUM przeznaczone są dla młodych talentów – naukowców rozpoczynających swoją karierę, nieposiadających jeszcze stopnia naukowego doktora.

Szkoła doktorska w SOLARIS

21.05.2020
29 czerwca rusza nabór do Szkoły Doktorskiej Nauk Ścisłych i Przyrodniczych Uniwersytetu Jagiellońskiego. Małopolskie Centrum Biotechnologii (MCB), Jagiellonian Centre for Experimental Therapeutic (JCET) oraz Centrum SOLARIS będą organizatorem kształcenia w ramach Programu Nauk Biomedycznych.

Front end linii badawczej SOLABS zainstalowany

04.05.2020
Pod koniec kwietnia 2020 r. zakończono instalację brakujących elementów sekcji front endu dla linii badawczej SOLABS (XAS-HN).

Sytuacja radiacyjna w Polsce - brak zagrożeń

23.04.2020
Informujemy, iż specjalistyczna aparatura dostępna w Centrum SOLARIS, służąca do wykrywania promieniowania jonizującego, nie zarejestrowała żadnych odczytów wskazujących na anomalie w poziomie promieniowania tła.

SOLARIS w walce z globalnymi wyzwaniami

14.04.2020
Znalezienie efektywnego rozwiązania dla transformacji modelu eksploatacji zasobów ziemi na sposób ich zrównoważonego wykorzystania jest kluczowym wyzwaniem, przed którym stoi dziś ludzkość.